f/p alkol

bira almayayım diyorum ama ağır alkollülere de çok uzağım.
ne alsam? marka/tür falan her şey olur.
ekomini mi ne var oradan alacağım sanırım.

max. 100 tele :)

danke.

Alkolden nasıl bir performans bekliyorsun? Önce bunu bi netleştirelim.

Maksat kafayı mı bulmak, yoksa keyif almak mı?

Ağır alkollü olmasın ve bira da olmasın dersen şarap deneyebilirsin. Ama f/p diye bir iddiam yok. 20 liraya da şarap var, binlerce liraya da.
  • himmet dayi  (03.09.20 17:53:12)
biricik şarapları var 0.75 ve 1.5 litrelik.

1.5 litreliği 50 lira. normalde 2 gece götürüyor beni ama abanırsam bi gecede bitiriyorum. kırmızı da beyaz içilebilecek gibi. frukoyla içeceksen beyaz tercihimdir. hatta 2 3 çeşit içecek ile karıştırıp tinto de verano da yapıyorum güzel oluyor tam fresh içimi güzel, yaz içkisi oluyor.

tabi fruko koyuyorum içinde yazın sıcaklarda meyva ile çok güzel gidiyor.

aynen ekomini den alıyorum ben de zaten lokasyon istanbul ayrıca 7 8 şişe daha farklı şarap gördüm.

volim diye şarap özlü içecek yazan yüksek alkollü bir içecek var.

avrupa birliği yasaları gereği votkayı o şekilde şişeleyip aromalandırıp satamıyolar. o yüzden şarap özlü içecek diyolar.

bildiğin aromalı votka, 2 tane içtim fena yaptı, alkol oranı yüksek diye. aroma falan güzel de acı geldi bana çok. öyle bira şarap gibi keyifle yudumlanmıyor, çat diye dikicen kafaya 5 dakka sonra pilot.
  • hem şişko hem deli  (03.09.20 17:54:19 ~ 17:58:36)
Gordons 35 lik cin 79 lira

6 ölçü çıkar

Şiveps cam şişe tonik
Limon
Salatalık

Hazırlamak için gerekenler
  • freebird5406_2  (03.09.20 17:55:39)
cin, gazoz ve limon al. dolapta buz yoksa buz da al. kafana göre karıştır. denklemdeki cini votka ile de değiştirebilirsin.

  • yuto  (03.09.20 17:58:01)
Likör veya cin

  • Euxinos  (03.09.20 17:58:51)
bu sıcakta kırmızı şarap bayar.

malibu+ananas suyu iyi gider. fiyat toplam 130 falan tutar sanırım.
  • insanlik icin buyuk bir adim  (03.09.20 18:09:34)
Jameson veya Grants 35cl, 105₺

  • Karmaşıklık  (03.09.20 18:16:57)
Gordons cine sardık bu ara biz.
Bir ölçü (shot bardagı) cin
6-8 adet buz kübü
4-5 dilim kavun
Shaker da iyice kır buzları, kar gibi olsun. Margarita bardağına döküp için.
Aynısını karpuz, şeftali gibi meyvelerle de yapabilirsiniz.
Cin + biraz gazı alınmış soda + limon suyu. Bardağın ağzını toz şekerle kaplayıp hazırlayabilirsiniz.
Böğürtlenleri mikserden geçirin şekerli suyla tatlandırın, içine cin koyup soğuk buzlu bir içecek hazırlayabilirsiniz.
Damak tadına göre tam bir joker içkidir. Hemen her şekilde kullanabilirsiniz. Votkadan güzel, kafası iyi, yormaz, abartmadıkça üzmez.
Afiyet olsun.
  • erty_ksk  (03.09.20 18:28:32 ~ 18:29:51)