pilotluk ve antideprasan

5-6 yil once bir kez ozel bir psikiyatriste gitmistim. az doz bir antidepresan yazmisti 7 ay kadar kullanip birakimistim. cok cok azdi hatta dozu da

simdi pilotluk icin basvuru yapmayi dusunuyorum. bu antidepresan sorun olur mu? basvuru sartlarinda vs
internette aradim ama tam bilgi bulamadim, emin olamadim sorayim istedim. tesekkurler

özelse görebilirler mi ki? kırmızı reçete falan değilse sanmam bile.

benimkiler e-nabızda çıkmıyor. rapor vs. gerektirmeyenler.
  • passion rules the game  (03.09.20 13:48:54)
Rapor gerektirmeyenler e nabızda çıkmıyor +1

Fakat eğer başvuru yapacağınız yer THY ise iki kez düşünmenizi öneririm. Aylardır eğitimi yarım kalmış arkadaşlarım var. 2. Seneleri dolacak daha akademi bitmedi.
Sadece son mülakatı bekleyen 2 arkadaşım var, onların da mülakatını “ileri bir tarihe” aldıklarını söylemişler. Hali hazırda f/o olanlarla konuşuyorum, bu mülakatlarda olumsuz dönebilirler diye yorum yapıyorlar mesela. Yani covid 19’un havacılık sektörünü nasıl vurduğu düşünülürse, çok idealist olmamak gerekiyor diye düşünüyorum.
  • irene  (03.09.20 14:02:57)
bir tanıdığım thy'deki akademiye kabul edildi ancak bu sebeple ilişiği kesildi.arkadaş devlet hastanesi psikiyatra görünmüş bir kaç kere. şöyle de absürt bir süreç yaşanmış. güya biri arayıp ihbar etmiş.
ben buna kesinlikle inanmadım. e-nabızdan bu veriyi çektiklerini ancak kvkk'ya aykırı olduğu için böyle bir tutuma girdiklerini düşündüm. başvuru sürecinde ancak olmuyor bu olay, her şey tamamlandıktan, arkadaş mevcut işinden ayrılıp bu eğitime başladıktan sonra yaşanmış.

  • nzessia  (03.09.20 14:13:35)
Bildiğim kadarıyla e-nabız haricinde psikiyatrların ayrı bir ekranı var ve psikiyatriye giden hastalar devlete bildirilmek zorunda özellikle kritik yerlere memurluk alımlarında falan bu sebepten elemeler olabiliyor yinede araştırın yanlış olmasın.

  • acebi  (03.09.20 20:26:46)