Taşınma, kiralık kasa olayları

Memleketten farklı bir iç anadolu şehrine taşınacağız.

Soru 1 Kiralık kasayı arkada bırakmak makul olur mu? Yılda bir iki defa memlekete geliriz.

Devlet bankasında bu arada.

Soru 2 Kiralık kasa ile banka hesabı kıyaslayınca hangisi daha güvenli olur

Kiralık kasa bina yanmadığı, depremde yıkılmadığı sürece bence en güvenlisi.

  • kumulatifvergimatrahi  (03.09.20 11:09:52)
imar bankası batıp da kızılay'daki şubesinin kapısına kilit vurulduğunda, kiralık kasasında kalan ziynetlerimizi alabilmek için kırk takla atmıştık.

akbank beşevler şubesi'nin kiralık kasasına koyduğumuz ziynetlerimizi, şube kapanınca tandoğan şubesine taşıdılar. demek ki öyle içindekilerle birlikte kaldırılıp kamyona yüklenen bir şey.

yani güvenli müvenli de, o kadar da şeyapmayın.
  • kibritsuyu  (03.09.20 11:17:49)
Evet güvenli ama garanti değil. Sigorta yaptırabilirsiniz ama içindekileri beyan etmeniz gerekiyor.

  • ykyt  (03.09.20 11:24:18)
cevap 1: bankalardaki kişisel kasalar soyulamaz değildir.. geçmişte seyrek de olsa örnekleri var.. fakat dünya üzerinde kıymetli şeylerinizi saklayabileceğiniz en güvenli nokta bir devlet bankasının müşteri kasasıdır..

cevap 2: banka hesabı ile kiralık kasa elma ile armut gibi farklı şeyler.. evet ikisi de meyve ama farklı işte.. eğer saklayacağınız şey para ise her iki seçeneği de (kasa+hesap) kullanabilirsiniz, kaydı olur falan.. ama ziynet eşyası gibi kayda girmeyen menkul bir nesne (altın, gümüş, değerli taş, değerli evrak veya sizin için kıymetli herhangi bir şey vs) saklayacaksanız bunu banka hesabına koyamazsınız..
  • sahlanankoc  (03.09.20 11:26:36)
Kiralık kasalar o kadar da büyük sayılmaz bu arada. Olsa olsa ortalama bir ayakkabı kutusu kadar (teşbihte hata olmaz).

  • pass  (03.09.20 12:04:09)