grip olunca ne yapiyoruz?

selam. grip oluyorum/oldum. burnum tikandi, hafif oksuruyorum. normal mevsimsel grip gibi ama covid de olabilir tabi. disarida da yapmam gereken isler vardi, simdi surec nasil ilerleyecek? atesim falan yok ama kendimi izole mi etmem lazim (yasal olarak)? hastaneye gidip test yaptirabiliyor muyuz veya yaptirmak icin ne dememiz lazim? tesekkurler.

Semptomlar covid'e benzediği için test yaparlar muhtemelen. Hastaneye gidip test yaptır bence. 14 günlük bir izolasyon süresi olacak. Dışarıda yapacağın işler çok acil miydi? Mümkün mertebe ertelemeye ya da uzaktan halletmeye çalış.

  • himmet dayi  (03.09.20 10:55:20)
Aile hekimi grip belirtisi gosteren herkesi teste yonlendiriyoruz demisti, kendisinizi izole edin, mumkunse test yaptirin (test sonucuna guvenmeyin), islerinizi mümkünse uzaktan halletmeye çalışın ya da birilerine devredin cunku toolumsal sorumluluk bunu gerektiriyor, gecmis olsun.

  •   (03.09.20 12:30:39)