Covid19 - 2022 Dünya Kupasını Nasıl etkiler?

malum 2020 senesinde düzenlenmesi gereken spor organizasyonları 2021'e ertelendi.

futbol ve basketbol liglerine hem ulusal hem uluslararası ara verildi. liglere ara verilmesi, bir sonraki sezonun sarkmasına neden oldu. normal şartlar altında özellikle futbolda ligler başlamış 3-5 maç oynanmış, şampiyon ligi grupları belli olmuştu bile.

yoğun fikstür, sürekli maçlar derken sezon bittiğinde, bir ay sonra avrupa futbol şampiyonası, copa america olacak.

2022 dünya kupası hali hazırda kasım - aralık arasında oynanacak. haliyle sıkışık bir maç fikstürüne neden olacak. ligler ne kadar erken başlar, ne olur bilmiyorum. avrupa futbol şampiyonası, copa america bitiyor birkaç hafta sonra ligler başlıyor. futbolcu, ne noktaya gelir bilmiyorum.

Hali Hazırda covid19'un ilerideki senelerde ne noktaya geleceğini de bilmiyoruz.

Bu durumdan 2022 Dünya Kupasını Nasıl etkiler?

Bence etkilemez. 2022'ye kadar aşının bulunabileceğini düşünüyorum.

  • himmet dayi  (03.09.20 10:26:54)
basta yapilan iyimser tahminlerin hep bosa ciktigini dusununce bence iptal olur. who, bilim kurulu uyeleri vs.. yazin bu is biter diyordu.

  • buenosdias  (03.09.20 11:00:27)