Yavru kedi ve pire

Daha gözleri açılmamış bir kediye bakıyorum ve pireleri var. Daha önce pire olayından çok çektim elim ayağım dolanmış vaziyette şu an. Ne yapabilirim? En az 4 tane gördüm. Bir çözüm var mıdır?

daha çok küçük, o yüzden pire aşısı yapamaz veteriner.
yine aynı nedenle yıkayamazsınız da.
elinizle ayıklamaya, bit-pire taraklarıyla mekanik temizlik yapmaya çalışın.

daha önceki deneyiminiz nasıl oldu bilmiyorum ama kedi piresi kediyi bırakıp eve yayılmaz zaten.
  • blatta hiberna  (02.09.20 22:00:52)
Çalıştım ve bir tanesi kaçtı. Daha önce tek başıma koca bir yaz koca bir binayla uğraştım öyle söyleyeyim :(

  • pudra  (02.09.20 22:02:48)
yok, anlıyorum yani pireyle uğraşılır da, pirelerin türleri var.
kedi piresi çok büyük bir istila olmadıkça insana ya da eve yayılmaz, onu demek istedim.
ama kaçırmayın tabii :)

yani küvet, duş ya da lavabo gibi bir yerde yapmaya çalışın bu ayıklama işlemini.
yanınıza bir kase su koyun.
yakaladığınızı alıp suya atın, ölüyorlar zaten öyle yapınca.
  • blatta hiberna  (02.09.20 22:05:01 ~ 22:05:43)
Bizimki de aynı yaşlarda pirelenmisti :) Biz her gün sirkeli su ile pamuk kullanarak sildik sonra da taradık. Öyle atlatmistik. Belki işine yarar senin de

  • superfluid  (02.09.20 22:10:56)
pire tozları var genel maksatlı hayvan ahırları, kümesleri, kedi köpek kulübeleri için kullanılan.

hem hayvanın üstüne dökülüp iyice tüyulerine yedirip sonra fırçalanıyor hem de yattığı yerin altına dökülüyor.

kedi için zararlı olur ufak diye sanırım ama belki yattığı yere dökerek uzaklaştırabilirsiniz.

bayer'in ürünüydü bu dediğim ismi aklıma gelmedi.
  • hem şişko hem deli  (02.09.20 22:24:17)