Halı saha ve covid riski

Halı sahalar yaklaşık 1 ay önce açıldı ve ben bir futbol aşığı olarak gidemiyorum virüsten dolayı. Ama sahalar dolup taşıyor ne hikmetse. Gerçi düğünler, sahiller, kafeler, barlar da açık ve çoğu kişi sosyal mesafe ve maske kuralına uymuyor. Bütün bunların yanında futbol oynamak daha riskli diye düşünüyorum. Sonuçta yakın temas halinde oynanan bir oyun. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ve maçlara gidiyor musunuz/gider misiniz?

aynı hanedekilerle maç yapıyorsanız sıkıntı yok.

diğer türlüsünü pek düşünemedim. herhalde tehlikeli. herhalde sıkıntılı. tanımadığınız adamları alıp toplayıp maça getiriyorlar. bir tanesinden bulaşsa anında onların takımda sonra da size bulaşması an meselesi.

tenis oynayın o baya güvenli topu saymazsanız.
  • ozdek  (02.09.20 21:29:00)
Normal bir zamanda halı sahanın yanından geçince mikrop kaparsın. Yüzlerce insanın tükürüğü, sümüğü o zeminin üstünde.

Gerçi halı saha deyince aklıma gelen ilk şey soyunma odası kokusu. O odadan kültür örneği alınsa neler çıkar merak ediyorum.

İlla cevap gerekiyorsa: Ben gitmem.
  • pass  (02.09.20 22:43:33)