550tl periyodik bakım yetkili servis

fiat yetkili servis, 2017 model, dizel, 30.000 km'de araç için 550tl fiyat verdi. bu zamana kadar hep yetkili serviste bakımları yapıldı. bu fiyat iyi mi acaba?

İnternetten aracınız için polen filtresi hava filtresi yağ filtresi ve yağ fiyatlarına bakıp toplayın. 100-150tl de işçilik ekleyin. Olması gereken rakam o.

  • prodeq  (02.09.20 20:59:27)
Dizel araç yakıt filtresi değişimi de içindeyse çok iyi fiyat. Dışarıda da, 450 civarı tutar.

  • janavarorion  (02.09.20 21:02:55)
bakımda neler değişecek onun da listesini almalısınız. öyle ezbere olmaz.

bunu soruyorsanız bakımda size bir boya koruma bir de motor koruma bir de balata spreyi satarlar binlik olursunuz iki dakikada.
  • ozdek  (02.09.20 21:31:05)
yetkili servis için iyi fiyat. dışarda 250-350 tl arası yaparlar.

  • walter white kilikli  (02.09.20 22:40:41)
Yetkili servis için iyi fiyat. Ama yukarıda dedikleri gibi yağ değişimi, polen, hava ve yağ filtreleri dahilse. Bazen bunlardan bazılarını değiştirmiyorlar.

Benim aracım için nette 1100 lira civarı fiyat veriyor firma. Yetkili servise güvenmediğim için, netten en kaliteli filtreleri ve yağı alıyorum. Önerilen yağı(5w20) 180 tl'ye de bulmama rağmen, 300'e daha kaliteli ve aracıma özel üretilen yağı aldım. Filtreleri (hava, polen, yağ) 100 liraya da buldum. Fakat onları da almışken daha kaliteli olsun dedim 180 civarına geldi. Hava ve poleni kendim değiştirdim. Hava filtresini değiştirmek çok kolay. 2 tane klipsi açıp değiştirdim 1dk sürmedi. Polende biraz zorlandım, acemilikten 15-20dk sürdü. Yağ ve yağ filtresini alıp, bir yağcıya gittim. 30 liraya değişimi yaptı. Totalde 500'e mal oldu. Tabi ucuz malzemeyle 250-300'e de olurdu. Bunları size fikir versin diye yazdım. Serviste bakım yapılırken aracı izleyin. Bazı yerlerde polen filtresini değiştirmediklerini duydum.
  • the coon  (03.09.20 04:26:54)
200 lira için servisten şaşma. Satarken servis garantili diye daha rahat satılıyor. Ayrıca servisin bakım garantisi oluyor.

  • piotr  (03.09.20 11:13:59)
fiyat iyi 100-200 icin alip gelmesini beklemen, usta usta dolasmana gerek kalmaz. cogu usta da zaten ne yapiyor ne ediyor baska seyler sisiriyor, hele de anlamiyorsan

  • sweetoffice  (03.09.20 11:25:02)
servisle konuştum yakıt filtresi hariç her şey dahil. yakıt filtresi 40.000 km'de oluyormuş. sanayi bir daha uygun olabilir ama sanayideki abilere güvenim yok. 3 farklı fiat servisini aradım aynı araç ve aynı işlemler için hepsi farklı fiyat verdi :) saçma ama gerçek.

  • scudman1  (03.09.20 15:18:39)