1+1 evde gürültü sorusu

1+1 eve gürültü üst kattan mı çok gelir yoksa alt kattan mı ? Kıyaslama yapılabilir mi ?

Şimdiye kadar 4 farklı 1+1de yaşadım. Hepsinde de en çok gürültü yanlardan geliyordu.

Alt ile üst arasında ise aynı miktarda seste durumu bilmiyorum ama mantıken insanlar sürekli tabanla temasta olduğu için yukarıdan aşağıya daha çok ses gider gibi.
  • armagan abanuz  (01.09.20 20:22:42)
Tabanla alakası olmayan seslerle alakalı olarak mesela insan sesleri konusunda durum ne olur sizce ? Alt ve üst bakımından

  • sifreyi tekrar etmeniz lazim  (01.09.20 20:36:33)
alt ve ust yapisi itibariyle yanlarda daha fazla sesi izole eder. bu da demek oluyor ki gurultu daha cok yanlardan gelir.

  • turbo sadık  (01.09.20 21:02:02)
Ses geçirmeyen 1+1 diye bir şey yok galiba mecbur çekicez:)

  • sifreyi tekrar etmeniz lazim  (01.09.20 21:15:19)
bina yeni ise, yalıtımı sorgulayabilirsiniz.

şimdilerde dikkat ediyorlar. ancak alt-üst katlarda varken, yan duvarlarda bunu pek düşünmüyorlar.
kendi evimde bile pahalı diye yan duvarlara ses yalıtımı yapmamış, evi satmıştım...
duvara asmak için halı bile aradım.

mecbur çekicez diyorsan, böyle seçeneklere de bak.
vitrin, dolap gibi büyük nesneleri ses kesici olarak kullanmayı dene.
ben hala duvar halısı taraftarıyım da, eski tip geyikli, aslanlı değil, bildiğin halıyı as duvara.
zaten moda.
  • janderzel zartanyan  (01.09.20 21:32:32)
yandan gelir :(

  • westblack  (01.09.20 23:46:07)
ya bu izolasyon için çok başlık açılıyor. bu o kadar dert değil arkadaşlar. m^3 70 lira olan taşyünleri var yoğunluğu en az olan 5 cm'lık alın m^3'ü de 5 küsür m'^2 yer kaplıyor. yan dairenin duvarını kaplayın üstüne kalekim file boya fıstık gibi olur. daha da güzel olsun derseniz. gene aynı işlemleri yapın ancak taşyünü ve kaleki sonrası alçıpan çekin 3 metrekaresi 18 lira mı ne. sonra karışık saten zımpara boya. fıstık gibi olur sesi de keser. sıkmayın canınızı.

size bir şey daha diyeyim. çok önemli bir bilgi. alçı sesi çok iletiyor sesi kesen kara ve kaba sıvadır. buradan da meslektaşlarıma jest yapam.
  • turbo sadık  (02.09.20 08:07:33)