[]

bu vergi oranlarına bakarak aylık kazanç tahmin edilebilir mi?

herhangi bir fikir elde edebilir miyiz?

0015 kdv, matrah : 70bin tahakkuk eden : 6bin, mahsup edilen:58bin

şimdi aylık ciro 70bin midir? aylık masraflardan arınmış ciro mu 70'dir, yoksa net kar mı 70'tir?

 
taahhuk fişini inceliyorsunuz sanırım.

bu ay 70 bin tl lik fatura kesmişsiniz.(kdv hariç) sanıyorum kdv oranınız %8. bunun 6 bin tllik kdvsi olmuş. yani 76 bin tl lik fatura kesmişsiniz. mahsup edilenden bu aya dair birşey anlayamayız. önceki aydan da devretmiş olabilir.
  • flacs  (01.09.20 20:35:28) 
Edemeyiz.

Eğer kayıt dışı satış hiç yoksa, her satışa fatura kesiliyorsa cirodan emin olabiliriz. O da 76.000 TL.

Kar oranını bilmediğimiz için kazancı bilemeyiz. %10 kar marjıyla iş yapan bir sektörse 7600, %20 karla iş yapan bir sektörse 15.000 kar yapar, gideri bilmeden net geliri yine bilemeyiz.

Mahsup edilen 58 bin ise geçmiş dönemlerden alınan fazla faturalarınız sayesinde kdv ödememenizi sağlar.
  • John Bloor  (02.09.20 12:10:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.