[]

Su kefiri anası / sirke anası / kombucha mantarı

Sevgili fermantasyon aşıkları merhaba,
İnternette şöyle bir göz gezdirince bu fermente ürün başlangıç kitlerinin gereksiz pahalıya satıldığını gördüm. Yav zaten optimum koşullarda kendi kendine üreyen bir şey bu. Zalım gibi fiyatlara satıyorlar.

Benim elimde şu an kimyasalsız kendi bahçemden topladığım armutlarla ürettiğim sirke anası var.

Su kefiri anası ve kombu mantarı takas edebileceğim hayırsever var mı aramızda?
Ya da bu tarz topluluk, oluşum var mı?

(Lokasyon:bursa)

 
buraya baktınız mı emin olamadım. ben kefir olarak hep bu markanın kefirini almaya gayret ediyorum. mayaları da diğer markasızlara göre daha uygun geliyor bana fiyat olarak.

www.kefirdanem.com

ücretsiz almak için tarım ve ekolojik beslenme topluluklarını araştırabilirsiniz.

ama no name yerlerden bu mayaları almak benim görüşüme göre çok güvenli değil.
  • Phoebe  (01.09.20 15:10:02 ~ 15:10:09) 
Phoebe, bu siteyi bilmiyordum. Benim baktıklarıma göre gayet uygun görünüyor. Deneyip test edebilirim.
Teşekkürler ^.^

Edit:
Tekrar baktım liyofilize olanları daha uygun fiyatlıymış. Tek kullanımlık yani :/
  • oksijensiznefes  (01.09.20 15:15:11 ~ 15:26:28) 
Ben kefirdanemin tek kullanımlıklarından 1 paket aldım içinden 3 tane ufak paket çıkıyor. 3ü de pakette yazan her şeyi uygulamama rağmen tutmadı kefir olmadı :(

Antalyada olsaydınız size kefir mayamdan verirdim, ben de teyzemden aldım.
  • legolasin son oku  (02.09.20 02:23:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.