Güneş gözlüğüne dereceli cam takma

Doktor reçetesi olmadan olmuyor sanırım. Normal gözlüğümün derecelerini öğrenip taktırmak neden mümkün değil?

Bir de şu an kullanmakta olduğum gözlük ile güneş gözlüğü için alacağım dereceler muhtemelen farklı olacak, bu biraz sorun olabilir mi? Gözlüklerimi yaklaşık üç yıl önce almıştım.

Mümkün. Sadece her gözlükçü yapmıyor.

  • kablelvuku  (01.09.20 11:36:37)
Ben atasunda yaptırmıştım numaralı güneş gözlüğü.

Şu anda kullandığın gözlükle rahat görüyorsan aynı numaradan yaptırdığın numaralı güneş gözlüğünde de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
  • nuevo  (01.09.20 11:40:39)
Hocam benim sorduğum tüm gözlükçüler reçete ile yapıyor yahu :(

  • Fusha  (01.09.20 11:51:13)
atasun'a eski çerçevemi götürdüm çok güzel bir şekilde numaralı güneş gözlüğü camı taktılar. reçete de istemediler.

  • delidir yakalayin  (01.09.20 12:00:13)
Hocam dün atasuna sordum (Tepeüstü) onlar da reçete istedi.

  • Fusha  (01.09.20 12:01:59)
Belki de yeni bir yasa falan mı çıktı bilemedim doğrusu.

Ben Atasun Vadistanbul'da yaptırdım. İstersen telefonla bi arayıp sorsana ne diyecekler ?
  • nuevo  (01.09.20 12:04:43)
Şimdi Viaporta gidip bir soracağım oradaki atasuna, onlar hayır derse vadiyi ararim

  • Fusha  (01.09.20 12:06:55)
Normal gözlüğünün derecelerini öğrenip güneş gözlüğüne cam yaptırıp taktırman gayet mümkün.
30 yıldır gözlük kullanıyorum, 16 yıldır da güneş gözlüğü kullanıyorum, hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Hangi gözlükçüye gittiysem yanımda numaraların olduğu reçete/kağıt olmasa da gözlüğümü vererek numarasını ölçütürdüm; hatta aynı numaralardan şu şu camı yapar mısınız dediğim zaman hiç birinde kimse bana reçete falan sormadı.

ancak numara farklıllarını geçtim çok ufak mercek derecelerinde bile (göz doktorunun merceği belirledikten sonra döndürerek ayarladığı zımbırtı) sorun yaşaman çok mümkün.
  • foolrules  (01.09.20 13:15:32)
geçen hafta atasuna yaptırdım. Sormadılar ama zaten normal numaralı gözlüğümü de onlardan almıştım.

  • piotr  (01.09.20 15:38:07)
manyetik güneş gözlüğü camı da olan çerçeveler var

  • bir soru sorcam  (01.09.20 15:48:39)
Viaporttaki Atasun da yapmadı, 2014 ten beri yasakmış reçetesiz yapmak. Ben de başka bir yerde yaptırıyorum.

  • Fusha  (01.09.20 17:32:16)