[]

HDD ışığı yanıyor ama bilgisayar açmıyor

Arkadaşlar selam. Harici HDD'yi taktım, gayet normal açıldı. içinde klasöre tıklayınca aygıt tanımadı gibi bir yazı çıktı. sonra çıkardım, şimdi ışığı yanıyor içinden ses geliyor ama bilgisayarda çıkmıyor. Yerel Disk(F:) yazıyor ama aktif değil gibi. aygıt yöneticisinde görünüyor hdd ismi. ama açmıyor. napabiliriz bunu açmak için.
güvenle kaldır diyince kaldırıyor. ama açılmıyor sıkıntı o. içinde önemli veriler var, formattan ziyade dosyalar önemli benim için.

raw'a dönüşmüş galiba.

 
  • alperz  (01.09.20 09:29:12) 
içinden gelen ses nasıl, önemli olan o. küçük vuruş sesine benzer tıkırtılar geliyorsa geçmiş olsun. bu hdd kafa vuruyor demektir. fiziksel bir arızadır. ama her zamanki çalışma sesi ise arıza büyük ihtimal yazılımsaldır ve veri kurtarma programlarıyla çözülebilir.
her halukarda arızalı hdd elektriği kesilip kurtarma işlemine kadar kullanılmamalıdır.

  • tururo  (01.09.20 16:28:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.