[]

e-devletten üniversite kaydı yapmak

merhaba,

2008 öncesinde liseden mezunların sistemde kaydı olmadığı için arkadaşım e-devlet üzerinden kayıt yapamıyor. sisteme diplomayı nasıl yükleyebiliriz?


 
Mezun olduğu liseyi arayacak. Sistemden güncelleme yapacaklar. En kötü ilçe MEB.


  • westblack  (31.08.20 11:20:58) 
kendiniz yapamazsınız. üstte söylendiği gibi okulla veya meb ile iletişime geçip sorun. muhtemelen diplomayı üniversiteye götürerek kayıt olması gerekecek arkadaşınızın.


  • hadsafhada  (31.08.20 12:06:21) 
aynı durumdayım ve mezun olduğum liseden de okuldan da çok uzaktayım. +1 koyayım şuraya. ayrıca lise diplomamın orijinali de şu an kayıt olacağım eski okulumun içinde. aynı okuldan lisans mezunuyum.


  • anarsika  (31.08.20 12:19:21 ~ 12:30:57) 
Kocaeli üni 2008 evveli için yüzyüze kayıt istiyor. Farklı bir yaklaşım


  • fempusay  (31.08.20 12:25:25) 
2002 yılında mezun olmuştum ve 2016 yılında kayıt yapmak gerektiğinde üniversiteye gidip fiziksel diploma ile kayıt yapmıştım.


  • simbolmina  (31.08.20 13:08:48) 
bazı üniversiteler, kendi sitelerinde kayıtları topluyorlar. istanbul ve egede var şimdi buldum. dilekçe ve diploma pdf'si istiyorlar. benim diplomam bende yok ama arkadaşınızda varsa çözebilir. ben yine de şansımı denedim.


  • anarsika  (31.08.20 17:10:18) 
  • blue eyes white dragon  (31.08.20 17:21:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.