[]

teknoloji firmaları hangi sitelere ilan veriyor?

kariyer ve linkedin dışında teknoloji firmaları nereye ilan veriyor? incelemeye değer siteler var mı? yenbiriş gibi çöp siteleri kastetmiyorum. HR'lar hangi siteleri tercih ediyorlar?
 
Kimi şirketlerin kendi kariyer siteleri oluyor. Onlara da bakmak lazım. Linkedin'de olmayan ilanlar orada olabiliyor vs.


  • chicha_v2  (31.08.20 10:17:44) 
tr için başka bir ortam yok ne yazık ki. aynı shbndn.com gibi. rakip oluşturamıyoruz bu tip sitelere.


  • ozdek  (31.08.20 11:56:58) 
indeed.com'un çalışma mantığı nedir o halde? bir başvuruya tıklayınca doğrudan firmanın sitesine gidiyor.


  • plastic_angel  (31.08.20 14:15:31 ~ 14:17:06) 
yurt dışında çoğu şirketin kendi kariyer portalları var ve bizdeki gibi kariyer.net değil kendi sistemleri üstünde çalışıyor. ya da bir şirketle anlaşıyorlar onların portalını kullanıyorlar.

indeed bu tip sistemlere göre tasarlanmış çünkü bu büyük şirketler indeed'e gidip portal hesabı açmak istemiyorlar. zaten benim sistemim var onu kullanırım diyorlar. o yüzden linkler yöneliyor. bazen indeed'e reklam veriyorlar veya şirket çok büyükse indeed bunları kendi sitesinde yayınlıyor. aralarındaki ticaret kısmını bilemiyorum ama indeed başka sitelerden veri çekme işini çok yapıyor. elimde bu yok ama bu var bak abi falan demek için genelde.
  • ozdek  (31.08.20 15:42:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.