Kredi kartı aylık aidatı iptali mümkün mü?

İşbank maximum kredi kartını uzun zamandır kullanmıyordum ve bu yüzden uzun süredir aylık aidat için fatura gelmiyordu. Bu ay sadece Banka kartımı kullandığım için biriken puanlarımı kredi kartım üzerinden harcadım (puanlar ortak havuzda birleşiyor).
Hiçbir normal, taksitli ya da bir şey almadan, kredi kartım üzerinden bile kazanmadığım puanları kullandım diye aidat kesmeye başladılar. Kartı iptal ettireceğim zaten kullanmıyorum ama bu aidat ücretini dilekçeyle falan iptal ederler mi? Yoksa kanun gereği mecbur ödeyecek miyim?

İş Bankası aidatı dilekçe verince iptal ediyor ancak aylık 2000 lira üzerinde harcamam var bu karttan, belki ona istinaden yapıyor olabilirler...

  • crostata  (30.08.20 08:55:52)
iş bankası bana da her sene kitliyordu, her sene de telefonla arayıp iptal ettiriyordum. bir sene kabul etmediler. kartı kapatıcam diyince önce bi tutuştular, ama yine de iade etmediler, aldılar o parayı :) aidatsız karta geçtim ben de. tavsiye ederim. sadece kampanyalardan yararlanamıyorsunuz, iş bankası için cinemaximum, müzekart vs gibi örneğin.

  • pide  (30.08.20 09:16:31)