Astigmat yeni gözlük Problemi

Merhaba arkadaşlar. 1 konuda yardımınıza ihtiyacım var. Uzun bir aradan sonra bugün göz kontrolüne gittim ve doktor derecede bir farklılık olmadığını ancak ax ımın 10 derece değiştiğini söyledi. Gittim yeni gözlük aldım. Eczacı bir kaç saat alışamazsın dedi ancak şu an yaşadığım fark epey büyük. Uzağı resmen çift görüyorum yeni gözlükle. kafamı sola doğru eğmeye başlayınca görüntü düzelmeye başlıyor.

Belki doktor arkadaşlar vardır. Ax ı yanlış ölçmüş olabilir mi doktor acaba. Yoksa alışacak mıyım buna.Teşekkür ederim şimdiden.

Göz değerlerim:
Sol göz -2.00 / ax 10
Sağ göz -2.50 / ax 10

O kadar bariz bir hata olmaması lazım. Önce reçeteyle beraber gözlüğü, eğer ordan sonuç çıkmazsa gözlükle beraber doktordaki ölçümü kontrol ettirmen gerek. -10 yerine 10 yazılmış olmasın?

  • pass  (29.08.20 20:07:56)
Merhaba. Kontrol ettigimde eski reçetede aks 180 yazıyor. 10 derece fark var deyip yanlışlıkla 10 yazmış olabilirler mi acaba.

  • mindwars  (29.08.20 20:10:49)
Normal şartlarda akslar birbirini 180 e tamamlaması gerekir. yani biri 10 sa diğer i 170 falan olması lazım.

eski reçetenizi kontrol edin derim. bir de bilgisayarın verdiği sonucu da bir kontrol edin.
  • janavarorion  (29.08.20 21:04:52)