[]

İş görüşmesinde kçö sorusu sorulur mu

Bir şirket aradı benş gecende alman şirketi burda da fabrikaları var skype yapalım dediler ok dedim. Görüşmede kısa çalışma ödeneğinden faydalandınız mı diye sorsa. Olur mu? Benim şu an çalıştığım şirkette bu durum yoktu biz çatır öatır aldık maaşlarımızı bütün şirket olarak. Bunlara sorsam siz maaşları kesintili mi alıyorsunuz diye olur mu?
 
olur tabiiki.
ücretsiz izin ya da kısa çalışma yapan personeliniz oldu mu? ne kadar sürdü vs sorabilirsin, sormalısın.

hatta nisan sonrasında home-offic /online çalışma falan yaptınız mı bunları da sorman gerek. bu onların çalışana ne kadar değer verdiğini ve başka konularda da olası tutumlarını gösterir. pandeminin en korkulan zamanlarında (aslında şu an olmalı da neyse) bile köle gibi herkesi zorunlu ofise çağırdılarsa kötü mesela.
  • jimjim  (29.08.20 12:37:38 ~ 12:39:32) 
bence hoş bir izlenim yaratmaz.kçö sorulmaz yani.ama pandemi dönemi çalışma şartlarını genel olarak sorabilirsiniz.sadece maddiyat değil işin manevi boyutuna da verdiğiniz önemi gösterir.


  • since1907  (29.08.20 14:34:12) 
Mutlaka sor, korona döneminde çalışanlarınızda herhangi bir kesinti yaptınız mı diye de sorabilirsin. Cevap evetse, zaten bir cinslik oluşur, belki seni almazlar ama senin de hayatın kurtulur.


  • roket adam  (29.08.20 18:19:31) 
Elbette sorabilirsin. Yalnız yeni alacakları birini kçö yaptırmak için almaz kimse. Zaten bir departmanda kçö varsa oraya yeni işe alım yapmak yasak.


  • kumulatifvergimatrahi  (29.08.20 22:42:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.