[]

bulaşık elde nasıl yıkanır?

şimdi kaldığım evde bulaşık makinesi yok.

bulaşıkları nasıl yıkıyoruz? mesela çatal, bıçak, tabak kirlendi. bulaşık deterjanı döküp süngerle ovalayarak mı temizlemek lazım? nedir bunun metodu?


 
youtube'a yazabilirsiniz bir sürü video çıkıyor.

ben bazen nasıl temizleyeceğimi bilmediğim bir şey olunca youtubeta aratıyorum ordan öğreniyorum
  • AlsterWasser  (28.08.20 20:47:40) 
Deterjanı süngere dökün


  • fezagezgini_4  (28.08.20 20:48:06) 
ıscak su ile yumuşat, ıscak süngerle ovala, soğuk su ile durula :-)


  • ankarakecisi  (28.08.20 20:48:25) 
Bulaşık makinesinin çalışma prensibini taklit edin.


  • r evolution  (28.08.20 22:44:21) 
Sürekli suyu açık bırakarak yıkama hep su israfı. Bir kaba elini yakmayacak sıcaklıkta su koy ve deterjan ekle. Önce bardakları sonra diğer bulaşıkları yıka. Sonra da durula.


  • ekşi duyuru sever  (28.08.20 23:27:14) 
Kucuk bir kaseye deterjan ve su koy. Sungeri bunlara batir. Once hepsini Ovala, bir kenara koy. Sonra hepsini durula. Bu yontemle hem zaman hem de sudan tasarruf edersin.


  • baldur2  (28.08.20 23:28:11) 
ekşi duyuru sever +1, elde bulaşık yıkamak su israfına çok müsait bir yöntem. bulaşık leğeni edin bir tane, önce içinde sıcak su varken temizle, boşalt, sonra doldur içinde durula. son kez de çeşmede biraz akıt.


  • Bruce  (28.08.20 23:45:10 ~ 23:47:49) 
Oha resmen yıllar önce yazdığım entry’yi hatırladım, buldum.
eksisozluk.com

  • kobuzchu kiz  (29.08.20 00:29:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.