Hukuk kariyer - stajyerlik

Merhaba avukat arkadaşların acilen fikirlerine ihtiycım var.
İstanbulda stajjımı başlattım ve 2 bürodan olumlu dönüş aldım.
İkisi de pazartesi gel başla diyor.

1. Büro daha butik bir yer. 3 avukat çalışmakla beraber ceza hukuku ağırlıklı.
Verdikleri teklif 1500+yol parası(275tl)
Evime tam 1 saat uzaklıkta. 1 aylık deneme sürecinden sonra lojmanda ücretsiz kalma imkanı sunuyor. (Şu anda da kuzenimde ücretsiz kalıyorum)
1. Bürodaki avukatın tavırları daha abi gibi.

2. Büro daha kurumsal. Uluslararası işlerin de olduğu bir yer. Hukukun her alanından dosya var. Her alanı görecek olmamı vaad ediyorlar. 1 tane büyük patron var ve altında çalışan 8-10 tane avukat var.
Evime uzaklığı 20 dakika.
Verdikleri teklif 1250 lira artı 450 lira nakit yemek ücreti artı yol parası (275 tl)

Ben bir türlü karar veremedim. Deneyimlilerin fikirlerine ihtiyacım var.

kesinlikle 2. büro.

cezada hukukunun uygulamasında öyle öğreneceğin çetrefilli şeyler yok. harç hurç gibi müvekkilin asıl sorduğu "avugat bey/hanım kaç para vercez" gibi mevzular dahi yok, yargılama bedava çünkü. hukuk alanında farklı alanlarda farklı davalar görmek daha iyi olacaktır.
  • trajikomix  (28.08.20 23:14:21)
Staj için butik bürolar her zaman daha öğreticidir 2. Büroda muhtemelen icra takip elamanı gibi çalışırsınız. Avukatlık stajında öncelikli amacınız hukuk öğrenmek olmasın avukatlık nasıl yapılır onu öğrenmek olsun. Nerede usta çırak ilişkisi tutturabileceğinize kanaat getiriyorsanız orayı seçin derim.

  • apocalipy  (29.08.20 00:15:39)
Teşekkürler arkadaşlar

  • adwokat  (29.08.20 11:44:02)