Düğüne klasik bir şort ve gömlek ile gidilir mi?

Arkadasin kır düğününe gidecegim ama diğer arkadaslarim bu olaydan bahsedince hunharca yerdiler :(

Gidilir diyenler örnek kombin atarlarsa sevinirim.

Ben nedense daha önce gördüğümü hatirliyorum ve normal olduğunu düşünüyorum ama örnek de bulamadim şimdi :D

herkes takım giyerken düz siyah/koyu lacivert (Mavi'den mi ne almıştım) pantolon ve üstüne şık ama yine sporca(smart casual) gömlek giyip gittiğim oldu. Bana ne takım falan yok ve giyemem.

Şort abartı kaçabilir ama.
  • nhk ni youkosu  (27.08.20 19:51:47 ~ 19:52:04)
Normalde mayıs ayından eylül sonuna kadar hiç pantolon giymeden şortla yazı geçiren biriyim ama düğüne gideceksem giyeceğim en spor kıyafet şort olmazdı herhalde en azından bi kanvas pantolon bi keten gömlek giyilir.

  • angelus  (27.08.20 19:53:13)
düz bir şort üstüne gömlekle gidilir.
niye gidilmesin?

  • oz suser  (27.08.20 20:01:04)
gidilmez. umursamaz olursunuz.

  • gameofannen  (27.08.20 20:37:50)
Gidersin tabii. Kendine, arkadasina ve onun düğününe ne kadar saygı duyduğunla alakalı bir şey.

  • pass  (27.08.20 20:39:48 ~ 21:59:38)
gidilmez.
şortla herhangi bir davete gidilmez zaten.
görgüsüzlüktür.
  • rewlack  (27.08.20 20:48:04)
gidilmez tabiiki. dress code denen şey bu yüzden var. düğün gibi artık herkesin bu dress code'u bileceği(?) etkinliklere yazmıyorlar.
rahat bir keten pantolon olur, şık bir yazlık pantolon olur. ama şort veya kot/jean olmaz. aykırı ve cool olacağını düşünmeyin sakın.

kot, jean dress code mantığından bağımsız olarak; şort aslında erkek çocuklarına has bir kıyafet olarak tarih sahnelerine girdiği için yetişkinlerde ve böyle zaman/mekanlarda iyice saçma oluyor.
ayrıca bknz: kısa pantolon. ve/veya hala uk'de yaz kış küçük erkek çocukların şort giymesi, baknz:royal family. falan filan.

sakın şortla gitmeyin. 15 yaşın üstündeyseniz tartışmak bile saçma. kır veya plaj düğünü olması bunu değiştirmez.
  • jimjim  (27.08.20 20:53:21)
Kır düğünü de olsa gidilmez bence

  • elorelia  (27.08.20 20:56:39)
hocam hollywood filmleri sahnelerindeki yakışıklı adam gibi sanıyoruz ve kendimize yakışacağını düşünüyoruz bazen böyle durumlarda, ama burası Türkiye ve malesef şortla gidilirse garipsenir ve önemsememiş yaftası yersiniz. Benim düğünüme şortla gelen olsaydı öyle düşünürdüm.

  • bugisme  (27.08.20 21:22:48)
Parmak arası terlikte giy oldu olacak :)

  • all girls dream  (27.08.20 21:29:03)
gitmemek doğru olanı ama illa gideceksen keten gömlek keten bi dizshort alttan dexter/ timberland olsa olur. bakayım nette var mı öyle bi tip. shortun lacivert olmak zorunda.
aha buldum. www.trendyol.com

  • turbo sadık  (27.08.20 23:05:22)
Yabancı düğünlerde görmüş olmayasınız?

  • Unde bach canim  (28.08.20 10:24:53)
@Unde bach canim, evet sanırım @bugisme nin de bahsettiği kareler canlandı gözümde

  • ananiyimioguz  (28.08.20 12:03:11)
Ben son 1-2 yildir sort ve gomlek ile gidiyorum dugunlere. Dugunler de esimin kuzeni, arkadaslar falan. Sadece benim kuzenin dugune pantolon gomlek gittim onu da halam ozellikle istedigi icin.

  • lemmiwinks  (28.08.20 13:58:30)