Covid, kalıcı hasar bırakıyor mu ?

Son durum ne oldu ?
İspatlı birşey var mı ?

Bunun cevabını verebilmek için çok erken. Yeterince bilimsel olmaz.

  • pass  (27.08.20 18:16:27)
depresyon ve akciğerlerin yapısında kalıcı bozulma gibi çalışmalar çıktı. ancak istatistik olabilmesi için daha çok zamana ihtiyaç var.

  • rewlack  (27.08.20 18:19:39)
Atlatıp şeker hastası olanlar var diye de okumuştum ama. Kaynak bulamayacağım

  • kisa  (27.08.20 18:33:09)
1 ay özel hastanede yatan arkadaşımın söylediği şey şu oldu.

her gün doktorlar geliyor bakıyor, ilaç bırakıp gidiyor, durumum nasıl diye soruyorum? bilmiyoruz diyolar dedi.

30 gün yattı 27. günden sonra ateşi düşmeye başladı.

bu kullanılan corona ilaçları için de iyi şeyler söylemiyolar hastalık sonrası için maalesef.

kalp yetmezliği falan yapabiliyormuş.
  • hem şişko hem deli  (27.08.20 18:59:09)
En çok böbrek yetmezliği ve kanda pıhtılaşma yapıyor.

  • deer hunter  (27.08.20 19:45:15)
Kesin bir bilgi yok henüz. Zaten çok erken. Farkındaysaniz yazılan şeyler de 'söyleymis, böyle duydum, doktorlar olabilir demiş, bilim insanları x ihtimali üzerinde duruyor' gibi. Net bir şey söylemek için uzun bilimsel çalışmalar yapılması lazım.

  • fraise  (27.08.20 21:24:55)
her bakteri zararlıdır diye bir şey yok ama her virüs zararlıdır. covid'in kendisinin ne gibi zarar verdiği bilinmiyor. tedavide kullanılan ilaçların, yöntemlerin zararı tam olarak bilinmiyor. bilinen tek şey tomogrofi çekiminde abartı yapılırsa vücut için zararlıdır.

  • silah taciri  (27.08.20 22:30:33 ~ 22:30:54)