ipad için ethernetten nasıl yararlanabilirim

Selamlar,

Bulunduğum ortamda wireless zayıf ve kesintili, ama güçlü bir ethernet hattım var. video konferans vb için ipad kullanmak istiyorum. ipad için bir ethernet to usb-c almaya karar vermiştim ama apple'da 330 küsür olduğu için elim bir türlü gitmiyordu. Sonra access point diye bir şey farkettim (aşağıya bir bağlantı bırakıyoum). Galiba ethernet kablomu bu üniteye bağlıyorum, o da wireless yayın yapıyor (?). Aslında eğer böyleyse ipad'in usb-c'sini de kullanmamış olacağım için bunu tercih ederim. Fiyatı da daha uygun. Ne dersiniz?

www.hepsiburada.com

Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim.

bu olabilir tabii dediğin mantıkla işliyor.

daha ucuza usb-c/ethernet hub'lar olması lazım yine de.
  • passion rules the game  (26.08.20 13:47:34)
Herhangi bir usb to ethernet çeviricisini usb type c to usb 3 tarzı çeviricilerle bağlarsanız çalıştığını bir kaç farklı kaynakta rastladım hızlı bir arama yapınca. (ya da direkt usb type c olan bir ethernet çeviricisini)

Access point ya da ethernet bağlantısı olan wifi extender'ler de dediğiniz gibi etherneti alıp wifi yayın yapacaktır.
Hatta eski bir modemi bile kullanabilirsiniz bu iş için.
  • hedep  (26.08.20 13:55:11 ~ 14:28:12)
yapıştır al bunu hocam
kafan rahat etsin
orada diger wireless cihazlarını da kullanırsın
  • kingcyrax  (26.08.20 15:01:17)