Kedim kısır ama yastığa yorgana halleniyor

Merhaba arkadaşlar,

2-2.5 yaşında sahiplendiğimiz bir erkek kedimiz var. Kedinin kısır olduğunu söylemişlerdi. Fakat kedimiz uzun zamandır ara ara yastığa, yorgana, bacağıma tecavüz etmeye çalışıyor. Biraz yastığı filan mıncıkladıktan sonra açıp pipisini yalıyor ve pipisi böyle 1 cm dikelmiş bir şekilde duruyor. Daha önce veterinerimize sorduk, acaba tekrar mı kısırlaştırmak gerekir dedik, test filan yaptı, gerek yok, hormonları yüksek dedi. Yani bu kedi kısırlaştırılmamış olabilir mi acaba? Üzülüyorum yani haline :(

Teşekkürler.

Kediler kısırlaştırılsa bile böbreküstü bezlerinden bir miktar testosteron üretmeye devam ederler, o nedenle bu hareketleri normal.

  • angelus  (26.08.20 13:30:54)
bizim kediyi de ilk aldığımızda hemen kısırlaştırdık (1,5 yaşındaydı) ama 1-2 sene daha o hallenmeleri pipi yalamaları devam etti. sonradan öğrendik ki bize vermeden önce kediyi çiftleştirmişler o yüzden hormon seviyesi yüksekmiş. yıllar içinde geçti hallenmesi şuan 8 yaşında bir dana:)

  • wendyangelamoiradarling  (26.08.20 13:31:22)
Etrafımdaki erkek ev kedilerinin büyük çoğunluğu bu haldeler. Kimisi bebekken kısırlaştırıldı, kimisi yetişkinlikte. Biraz tatsız bir durum tabi hayvan için de sizin için de.

  • hedep  (26.08.20 13:40:04)
yok kısır olan ve kızların koluna hallenen kedi gördüm :) ısırıp bir süre git gel yapıp bırakıyordu.

  • nhk ni youkosu  (26.08.20 13:45:49)
kedinin kısırlaştırıldığını siz ve veteriner biliyorsunuz ama kedi henüz bunun farkında değil.

hormonların yerine oturması biraz daha zaman alacak anlaşılan.
  • reanarchy  (26.08.20 13:48:47)
kedi şapı kullanabilirsiniz. bizim topalakta böyleydi. şapı yeyince emekli olmuş yarbay gibi oldu.

  • paudi  (26.08.20 13:52:33)
Ah bizim bebik de aynı yaşlarda ve aynı hareketler mevcut. İnsan üzülüyor çok haklısınız. Yapacak bir şey yok ne yazık ki.

  • sacrilegious  (26.08.20 23:58:39)