Kart kopyalanıp para çekilmesi

Benim babanın 1 ay önce ptt banka kartını kopyalayıp 14 bin lira parasını çekmişlerdi. Gecenin bi köründe, yarısını istanbul halkalı diğer yarısını ankara'dan çekmişler :D Daha fazla çekmeye çalışmışlar ama kart artık yeter demiş herhalde onay vermemiş.

İstanbul'da değil baba, iletişimiz kendisiyle sıkıntılı tam ne konuştular bilmiyorum. Bu gitmiş şubeye dilekçe doldurmuş, jandarmaya şikayet etmiş. Genel müdürlükten aramışlar bunu ertesi gün, kartınız kopyalanmış, ankara ve istanbuldan ççekilmiş, nasıl oldu anlamadık, araştırıyoruz, en kısa sürede dönüş yapacağız demişler.

Şimdi arayıp sordum ben babamı, 1 ay oldu hala ses seda yokmuş. Babam biraz yumuşak adamdır, sen ara diyorum arasam ne olacak diyor, ee ara sor diyorum, arayacağız dediler ya sizi diyor :) Böyle durumlarda ne oluyor? Kart kopyalanma durumlarında para iadesi oluyor diye okudum duydum. Bu bilgi kesinse ben koşturucam bu meseleyi ama kesin değilse bankacılarla kavga etmeyeyim şimdi durup dururken.

Başka bir banka olsa halledilirdi bence şimdiye kadar ama ptt ya :D Ne yapılıyor böyle durumlarda, başına gelen, duyan falan var mı ya?

Kesin iade olması lazım.

Olay PTT de. Ve PTT nin müşteri servisi çok iyidir. Memnuniyet için direkt genel müdürlükten vs. Ararlar. Ya da kurum müdürü arar. O yüzden kovalayin.
  • westblack  (26.08.20 12:24:20)
jandarma değil de savcılığa gitseydi keşke direk. süreç biraz uzar artık. jandarmadan savcılığa gidecek o evrak, olay yeniyse ivedi olarak savcılığa da başvurun. kartın babanız tarafından son kullanıldığı atm'de bir kopyalama düzeneği vs. tespit edilirse iade edilir. savcılık direk kamera kayıtlarını ister, bankayla ptt'yle yazışmalar yapar. istanbul halkalı ve ankara'da çekim yapılan atm kamera görüntülerinin istenmesi falan bunlar işin adli kısmı. sizin bunu kimin yaptığından çok iade almanız önemli. savcılıkta hem bankadan (ptt'den) hem de bu işi yapanlar hakkında şikayetçiyim diyeceksiniz. normalde 1-2 aya iade işlemi olur. peder bey fazla rahat davranmasın ve ptt'nin insafına bırakmasın olayı.

  • Improbable  (26.08.20 12:30:21)
Geçmiş olsun. Birkaç yıl önce kartım kopyalardı. Hala anlamış değilim nerede hata yaptığımı. Arjantin'den harcama yapıldı kartımla. İtiraz ettim. Yaklaşık 45 gün sürdü geri almam. Akbank ile.

  • allah yazdiysa bozsun  (26.08.20 14:32:23)