[]

covid-19 belirtiler

kaç günde ortaya çıkıyor. örneğin 5 ila 10 gün arasında diyor herkes. geçen hafta sonu bir düğüne katılmak zorunda kaldım. açık havadaydı gerçi ama. b
 
bizim iş yeri hekimimiz 4-6 gün arası belirti gösteriyor diye bilgi vermişti bize. ne kadar doğrudur bilmiyorum.


  • Çağa ayak uyduramayan  (26.08.20 11:13:37) 
Neyse atlatmışsınız benimde davetlisi olacağım bir düğün olayı var nasıl atlatacağım kara kara düşünüyorum. Yakınlık dereceniz nedir bilmiyorum ama şu zamanda, verilen altınların takıların geri alınması için yapılan düğünler insanları, yaşlı yakınlarını zor durumda bırakmaktan başka bir işe yaramıyor. işte sizin içinde bulunduğunuz durum gibi.

Her kafadan bir ses çıkıyor o konuda takip ettiğimiz kadarıyla dünyadaki genel prosedür 14 gün kuralı üzerine.

Yalnız bir türlü net cevabın olmadığı bir konu var. Asemptomatik vakalardan ve sayılarının oldukça fazla olduğundan bahsediliyor. Bu insanlar kendilerini nasıl karantina altına alacak ? Belirtilerinin olmadığına güvenerek dışarıda virüsü yayma ihtimalleri nedir ?
  • joehigashi  (26.08.20 11:36:32 ~ 11:38:41) 
Bence gün hesaplarını silin kafanızdan ,
Süreç içinde bir çok kişinin ( temas kurduğunuz ) pozitif çıktığını size söylemediğini çok sonra duyacaksınız .
Veya hafif semptomları olan birinin bir iki günde iyileştiğini , ama bir çok kişiyi enfekte etmiş olma ihtimalini bile sonradan öğreneceksiniz .

(Ayrıca aynı gün başlayan belirgin bir semptom olmuyor çoğu zaman ,
O yüzden geriye dönük hesaplamak çok zor .)
İstanbul da yapılan denetimlerde pozitif olmasına ( raporlu ) sokakta gezen 3 kişi yakalandı . Düşünün vaka sayısını, İstanbul’daki muhtemel vaka sayısını , kaç kişinin denetlenebileceğini , ve denetim esnasında 3 kişiye denk gelme ihtimalini .
Arkadaşlar , bu hastalık çok zor .
Bu süreçte uzun zaman semptomları hissedeceksiniz .
Allah herkese şifa versin .
  • dunyatuhaf  (26.08.20 15:21:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.