Ev temizleme

Küçük sayılabilecek bir ilçede ev kiralıyoruz. Ev sıfır olduğundan inşaat sonrası temizlik dediğimiz biraz detaylı temizlik istedim. Camlarda harç yerlerde boya damlaları vs. bu işin piyasası nedir.

internette aradım ilçede bir tane temizlik firması göründü. Görüştüm m2 si 7 tl dedi. Ev biraz büyük 1000 tlye gelecek. Çok değil mi.

Henüz tanımıyoruz da kimseyi orda. 2 yardımcı kadın tutayım desem. ne kadar teklif etmeliyim. Aklımdan 150-200 tl kişi başı geçiyor. Uygun mudur

1000 lira çok abartı olmuş.
inşaat artığı temizleyemeyecekler sonuçta.
apartmandan birisinin kapısını tıklatıp bir soruverin bence var mıymış birileri.
bir de seramiklerdeki derz lekeleri en iyi sirke ile çıkıyor. onu söyleyeyim :)
  • teritori  (25.08.20 17:12:42)
Hocam bence sen yine de şehri yaz, belki burdan biri orada oturuyordur vsvs

1000 aşşşşırı abartı
  • lcha  (25.08.20 17:18:44)
evi emlakçı vasıtasıyla tutuyorsanız emlakçıya sorun. kapıcı varsa kapıcıya sorun. köşedeki bakkala sorun. komşulardan birinin kapısını çalın, hem tanışmış olursunuz, hem de temizlikçi sormuş olursunuz. 2 yardımcı kadın tutmak yerine, 1 yardımcı kadın tutup 2 gün çalıştırmak belki de daha mantıklı olabilir.

  • co2s2  (25.08.20 17:37:06)