pc faresi yüzünden işaret parmağı acıması yüzünden mouse önerisi

yazılımla uğraşıyorum.tekerlek çok kaydırıyorum faredeki. 1 haftadır işaret parmağı prolsimal falanks kısmında (alttaki linkteki fotoda yazıyor) yani yumruk yapılan yerin üstünde bir gariplik var. acıma değil aslında.

ama zorlarsam daha da kötü olacak gibi.

doktora tabi gideceğim de mouse olarak nasıl bişi alayım ki teker işaret parmağına yük olmasın.laptop pad kullanamıyoeum ona mı alışayım. arada orta parmakla teker kullanıyorum işaret rahatlasın diye de. korkuyorum bayağı :(

lh3.googleusercontent.com

www.hepsiburada.com

Yandaki tekerliği orta tekerlek olarak kullanabilirsni muhtemelen, baş parmağını kullanmış olursun, baş barmak daha dayanıklı gibi.
Touchpade alışmak da fena olmayabilir ben laptop kullandığım dönemde mouse'dan daha rahat edebiliyordum neredeyse.
  • atom karincanin torunu  (25.08.20 13:21:57)
yazılımcıların derdi de bir başka oluyor ya, mouse tekerleği kullanırken parmak sakatlamak falan.

hidrolik direksiyonlu mouse lazım size.
  • hem şişko hem deli  (25.08.20 14:01:51)
logitech mx master serisi +1

ben ilk modeli kullanıyorum 4-5 senedir falan, kesinlikle tavsiye ederim. Eğer ayarlayabilirsem zaten 3. versiyona terfi ettireceğim kendimi :D
  • susamli cubuk  (25.08.20 14:05:09)
benim mouseda tekerlek yok, o kismi dokunmatik. cok da rahat bence. ben de grafik tasarimciyim yani cok kullandim hala kullaniyorum. logitech benimki de. oyle bir seye bakabilirsiniz isterseniz.

www.vatanbilgisayar.com
  • batlegolas  (25.08.20 15:30:33)