[]

Covid gecirip iyileşen arkadaş.

Kendisi 3 ay once covid geçirip iyileşti. Fakat 3 gün once görüştüğü kişi pozitif çıkmış. Gecirip iyilesen arkadas da pozitif olan arkadasla cuma görüşüp ctesi de benle görüştü. Şimdi soru şu; pozitif olan kişiden daha önce geçirmiş arkadaşa,ondan da bana covid geçmiş olabilir mi ?
 
teknik olarak antikor ve t-cell üretmiş olacağı için arkadaşınız tekrar virüs kapamaz ve size bulaştıramaz.


  • antikadimag  (24.08.20 13:01:26) 
Çok düşük bir ihtimal bu sanırım. Kardesim de mart ayında geçirdi; şu anda yurtdisinda asker. Her birine 10 günde bir corona testi yapiliyor ( çünkü hafta sonu eve geliyorlar), kardeşime ilk girişinde corona ve antikor testi yapıldı, tekrar bir daha yapılmadı zira antikor seviyesi iyi durumdaydi. En azından bir süre daha koruyacağına eminiz demişlerdi.


  • fraise  (24.08.20 13:02:01) 
@antika dünyadan haberin yok.

covid antikorlar 3-4 ay sonra vücuttan kayboluyor. asıl tehlike de bu zaten. geçirmiş olan bir kişinin antikorları bittiğinde, hiç covid olmamış birinden hiçbir farkı yok.

herkesin aşının peşinde oluşu biraz da bu yüzden, çünkü aşısı sürekli olunması gerekebilir ilerde covid olmamak için.

geçmiş olabilir o yüzden.
  • sonsuz  (24.08.20 14:15:53) 
Sonsuz, bunun bir garantisi yok işte. Kardeşim mart basinda geçirdi; ağustos basında hala çok yüksekti antikor miktarı. Kesin şu zaman sonra kayboluyor denilmiyor ki bilinemez zaten. Öyle olsa şu anda her yerde '4 ay sonra antikor sıfırlaniyor' gibi haberler görürdük. Bu net bilinen bir konu değil. Genel kanı sezonluk bağışıklık sağladığı yönünde de net bir veri yok.


  • fraise  (24.08.20 14:23:53 ~ 14:27:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.