Trafik kazası sonrası hangi hasteneye goturuyorlar

Mesela tek başıma kaza yaptım ve yaralıyım. Birileri ambulansı aradı, ambulans geldi beni aldı. Nereye goterekler beni? En yakın hastaneye mi? En yakın hastane iyi bir hastane değil belki, ya da daha iyi tedavi alabileceğim bir yer var belki, buna kim nasıl karar veriyor?

karar falan yok en yakın hastaneye paket ediyorlar. arkadaşımın yaptığı ufak motosiklet kazasında böyle olmuştu.

tabi durumun aciliyetine, yaralanma tipine ve o hastanede yeterli ekipman olmasına göre bakılıyordur.

geçmişte bir yakınımızın aracı ankara civarında kaza yapmıştı. omurilik yaralanması olan bir kişiyi helikopter ambulansla bolu tıp fakültesine direkt naklettiler.
  • orpheus  (24.08.20 00:42:45 ~ 00:44:35)
ambulans merkezden çıktığı anda aslında gideceği hastane belli oluyor. ama olay yerinde kendilerine aksettirilenden daha kötü bir durum varsa 112 merkezle görüşüp hastane değiştirebiliyor.

  • 1917  (24.08.20 09:12:45)
basima geleni anlatayim, atar damarim kaza sonucu kesildiginde gelen ambulans yola ciktigi gibi en yakin hastaneyi (devlet hastanesi) arayip damar cerrahi olup olmadigini sordu teyit aldiktan sonra o hastaneye goturdu.

  • tahtakafa  (24.08.20 09:43:30)