amazon yurtdışından alışveriş

alacağım elektronik alet amazon türkiye sitesinde daha pahalı. almanya ve amerika sitesinde daha uygun fiyatlı. bunlardan birinden alsam gümrüğe takılır mı? yaklaşık 500 euro. ek ücret vs. çıkıyor mu? son zamanlarda bu şekilde sipariş veren oldu mu?

Net takılır

  • sunriseee  (23.08.20 17:55:08)
takılırsa ne yapılıyor?

  • hayatkafe  (23.08.20 17:57:18)
Astarı yüzünden pahalıya geliyor

  • otopsicocugu  (23.08.20 17:58:14)
amazon hesaplıyor onu toptan amazon'a ödüyorsun. ben 1000tl'lik ürün aldım geçen.

  • duyurukullanıcısı  (23.08.20 17:58:58)
almanyadan alırsam 4000 küsür türkiye fiyatı 7000 küsür lira

@otopsicocugu bu farkı da kapatacak kadar mı?
  • hayatkafe  (23.08.20 18:02:26)
@duyurukullanicisi amerika sitesinden mi aldınız?

  • hayatkafe  (23.08.20 18:03:04)
Normalde istediğin Amazon sitesinde adresini vs girdiginde sana oraya yollanip yollanmayacagi ve ek maliyetleri gösterir zaten.
Ve evet takilmayan bir şey kalmadi artik, kesinlikle masrafı olacak. Ama amazonun hesapladiginin ustune cikmaz.

  • logisticsmanager  (23.08.20 18:09:31)
amerikanpaketim gibi amerika'dan benim için al yapıp yollayan sitelerin gonderdikleri dedikleri gibi takılmıyor mu peki?

  • hayatkafe  (23.08.20 18:19:27)
amazon ek ücret hesaplamadı satıcı başka firma olduğu için mi acaba bilemedim

  • hayatkafe  (23.08.20 18:20:14)
evet usa'den geldi.

  • duyurukullanıcısı  (23.08.20 18:26:04)
Amazon Almanya'da şöyle bir şey oluyor (en son geçen yıl aldım gerçi ama)

Mesela ürün 500 euro, son aşamada sende 430 euro vs. görünüyor (Almanya'daki vergiyi düşüyor), sonra Türkiye vergisini (%18 veya 20 tam hatırlamıyorum) ekleyip üstüne de kargoyu ekleyip fiyatı çıkarıyor. Böyle çok uyguna almıştım hep. Sanırım bazı şeylerde vergiyi düşmeden üstüne bizim vergiyi ekliyor.

Son aşamada görünene ek bir şey olacağını sanmam, hiç yaşamadım ama yanıltmak da istemem. Bende farklı satıcı da olsa hep son ödeme sayfasında vergi hesaplandı.
  • nhk ni youkosu  (23.08.20 18:32:19)