[]

İngiltere İskoça İrlanda

Bu ülkelerin arasında sınır kapıları var mı, geçerken pasaport kontrolü oluyor mu yoksa Avrupa gibi açık mı?
 
Kuzey İrlanda, İskoçya ve İngiltere arasında uçakla gittim geldim dümdüz geçtim. Kontrol yok.

İrlanda cumhuriyeti başka ülke. 6 aylık UK turist vizesiyle girebiliyorsun, ama ben uzun vizeli biri olarak giremezdim ona ayrı vize gerekiyordu.
  • nhk ni youkosu  (23.08.20 17:33:59) 
ingiltere-kuzey irlanda-iskocya-galler arasinda bir sinir yok. kara yolundan giderseniz, kuzey irlanda'dan irlanda cumhuriyeti'ne caktirmadan gecersiniz orada da belli bir sinir kontrolu yok diye biliyorum. ingiliz turist vizesiyle oradaysaniz, turkler o vizeyle irlanda cumhuriyeti'ne de girebiliyor sikintisiz. ingiltere-irlanda cumhuriyeti ucusu oncesi, havalimaninda bilet kontorunde vize kontrolu oluyor; donerken de aynisi gecerli. lakin donuste, ingiltere havalininda pasaport kontrolu olmuyor irlanda'nin aksine..kendinizi direk valizinizi alirken buluyorsunuz.


  • ubi dubium ibi libertas  (23.08.20 18:01:35) 
edinbroya gittim bir şey soran olmadı.


  • mikahakkinen  (23.08.20 18:47:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.