ben bu pili niye almış olabilirim?

arkadaşlar beynim artık beni kaldırmıyor. acaip bir unutkanlığım var (b vitamini falan tamam öyle bir şey değil). iş stresi, güç stresi, aile stresi yedi bitirdi beni düşünecek halim kalmadı.

pandemi döneminin ilk zamanlarında, mart ya da nisan gibi pil sipariş ettim. cr2032 kodlu ince yassı hap pillerden. o zaman da büyük bir hevesle pillerin gelmesini beklediğimi hatırlıyorum. pillerim geldi. gelen paket kaçlıydı hatırlamıyorum. kaçını kullandım hatırlamıyorum ama geriye 2 tane pil kaldı.

nereye taktım lan? hatırlamıyorum.

o kadar heves ettim ama sonradan da o kadar hevesle kullanmadım. şimdi üç tane pil lazım aynısından. nereye taktığımı hatırlayabilirsem söküp kalan 2 pile ekleyip kullanacağım. mümkün değil hatırlamıyorum.

hangi alet kullanır bu pillerden, aklınıza geleni sayabilir misiniz?

Elektronik tartı
Araba kumandası
Bilgisayar bios pili
  • janavarorion  (23.08.20 09:01:27)
Bazi kol saatleri,
Uzaktan kumanda(araba radyosu, müzik çalar, vantilatör-fan, belki klima)
Araba anahtarı
  • biseysorcaktim  (23.08.20 09:05:29)
3d televizyon varsa onun gözlük pili olabilir.

  • sutlu nescafe  (23.08.20 09:09:50)
biri araba anahtarı, siz söyleyince hatırladım.

aldığım paket 5'li imiş. böyle tek tek koparma yerleri var. pakette geriye 2 tane var. 3 tane kullanmışım. biri araba anahtarı. kalan ikisi ne olabilir? ikisi aynı yer olabilir, farklı yerler olabilir.

yukarıda saydıklarınız değil.
  • kibritsuyu  (23.08.20 09:12:09)
Otopark kapısı ya da siteye giriş kumandası

  • fezagezgini_4  (23.08.20 09:31:27)
gelene kadar "pili taksam da kullansam" diye çok hevesli olduğum, ama pili taktıktan sonra da 1-2 kullanıp bıraktığım bir şey gibi hatırlıyorum.

şeker ölçüm cihazı var, o geldi aklıma. her gün ölçerim, düzenli şeker takibi yaparım diye düşünmüşümdür belki. açtım baktım, pil bundan ama farklı bir marka. o değilmiş.

ama hissiyatı anlatabildim mi? bu hevesle almıştım pilleri.
  • kibritsuyu  (23.08.20 09:52:11)
elektronik saat kullanan urunlerin pilleri boyle oluyor genelde. ornegin benim duduklunun saatinin pili bu sekilde. var mi evde oyle bir seyler? ona kullanmissindir belki.

  • in vino veritas  (23.08.20 09:53:19)
evet aynen öyle bir şeydi. yani gelsin de düdüklüde yemek yaparken ne de güzel ayarlarım saatini diye düşünüp, 1-2 kere yemek yapıp hevesimin kaçması gibi.

düşünmediğim cihaz kalmadı.
  • kibritsuyu  (23.08.20 10:05:37)
is stresi cok fena, bu meslekte cok zor isiniz; kolay gelsin. en cok kullanilan yerleri yazmislar, geriye ne kaldi bende merak ettim

  • sweetoffice  (23.08.20 10:18:51)
Mikrofon ses kayıt cihazı vardı geçen onların pili de böyleydi.

  • senolll  (23.08.20 11:40:43)
Mutfak tartısı, elektronik tartı, araba anahtarı, bios. Başka aklıma gelmedi.

  • inheritance  (23.08.20 11:45:15)
Ateş ölçer, tansiyon ölçer gibi sağlıkla ilgili ölçümler vb yapan cihazlar

  • Kahir ekseriyet  (23.08.20 12:09:42)
gogusten nabiz olcen nabiz bandi (heart rate monitor)
bisiklet power meter ya da benzeri sensorler (hiz, kadans)
dijital kumpaslar bu tip pille calisiyor olabilir (analogcuyuz)
lazerle mesafe olcumu yapan cihaz
led'li anahtarlik, led'li ufak isiklar (herhangi bir amaci olabilir)
gopro kumandasi, selfie stick kumandasi gibi hevesle alinip dandik cikan seyler
  • disq  (23.08.20 15:06:28)
bi de, kael'in bulunduğun ile göre güneşin doğuş ve batış saatlerini hesaplayabilen bir ürününe takmış olabilirsin. ;)

  • disq  (23.08.20 15:15:22)
arkadaş çıldırıciyim yahu. aynen disq'in dedikleri gibi bir şeyler var hayalimde.

ayrıca yukarıda "biri araba anahtarı" demiştim ama açtım baktım araba anahtarının içinde iki tane pil var, ama ikisinin de markası da farklı, modeli de farklı (cr2016). onun içindeki de bundan değilmiş.

beşli pil almışım ve üçünü kullanmışım. üçünü de muhtemelen aynı cihaza taktım. üç tane cr2032 pili neye kullanır lan bi insan?
  • kibritsuyu  (23.08.20 18:18:46)
evde 9 voltluk pil ihtiyaci olmus olabilir mi bir sekilde? ucunu birbirine bantlayip araya elektrot niyetine iki de tel sokusturmus olabilir misin?

  • disq  (23.08.20 18:28:55)
yok. mutlaka orijinal 3 pil kullanan bir şeydir. o kadar uğraşmış olsam hatırlardım.

bir tane ufak bir cep feneri var led'li. aradım bulamadım, bir ihtimal ona koymuş olabilirim ama ince kalem pille çalışıyordu diye hatırlıyorum. feneri bulursam bi aklıma o geldi.
  • kibritsuyu  (23.08.20 18:29:58 ~ 18:31:27)