french press kahve seti aldım ama sıfır tad/aroma/koku var

şu setten aldım

www.coffeeproject.com.tr

doğru şekilde french press ile hazırlıyorum ama yemin ediyorum aroma olarak hiçbir tad almıyorum. baya bildiğin 2si bir arada kahve tadı gibi. neden böyle olmuş olabilir?

frech press için doğru şekilde demliyorum. youtube'dan 20 tane frech press nasıl yapılır videosu izledim. ama bir türlü bir tad hatta koku bile alamadım.

e belki de kahve kotudur? Hani French Press"te aromoza biraz daha az yogun olur mesela Moka Press'e gore ama zaten French Press te yeteri kadar bekledikten sonra tat gelmiyorsa kahvede is yoktur bence

  • nurigagarin  (22.08.20 19:14:39)
@nurigagarin 4 tane farklı paket seçtim ama inan aralarında yüzde 1 filan fark var sanırım. bu kadar beklemiyodum.

  • ayseee  (22.08.20 19:16:13)
Yani French Press oyle bir sey ki, kotu yapmanin imkani yok, kahve dandiktir bence. Iade edemiyorsaniz sutle "half-half" yapip icin gitsin.

  • nurigagarin  (22.08.20 19:23:21)
Normal şartlarda dışarıda içtiğinde falan bu aromaları kokuları alabiliyor olduğunu varsayıyorum. Damak da zamanla gelişen bir şey çünkü. Yeni tanışıyorsan biraz vakit ver kendine mümkün olduğunca çok çekirdek denemeye çalış.

French pressle kötü yapmak için zoru başarman lazım gerçekten. Videolar izledim demişsin yanlış bir şey yaptığını sanmıyorum.

Kahve kötü büyük ihtimalle. Başka bir yöntemle demleme imkanın var mı? Hangilerini demlediğini de yazarsan ona göre şey edelim.

Bir de kahvede öyle güldür güldür aroma da beklememek lazım. Fındıklı üçü bir aradanın kimyasal fındığını beklemiyoruz değil mi?
  • Giovanni Pipitto  (22.08.20 22:21:19)