Yurtdışında trafik kavgaları

Yurtdışında yaşayan arkadaşlar yaşadığınız yerde de trafikte Türkiye deki gibi kavgalar oluyor mu? Günlük hayatın içinde şiddet bu kadar yaygın mı? Youtubeta bazı ülkelerdeki türkleri takip ediyorum. Kanada ve Almanya oldukça sakinmiş gibi geldi. Yoksa her yerde bu kadar şiddet var mı?

Hahah çok daha fazlası var. Reddit'te roadrage, anormaldayinrussia, publicfreakout gibi bir sürü kanal var, oralarda her gün paylaşılıyor. Road rage diye aratırsan süper örnekler görebilirsin.

  • roket adam  (22.08.20 17:23:52)
Avrupa sakin

  • sunriseee  (22.08.20 17:29:07)
Bulunduğum memlekette daha hiç kavgaya denk gelmedim kimse inip kavga yapma derdine girmiyor

  • Boris  (22.08.20 17:38:53)
Road rage diye arat youtubeda

  • hot potato  (22.08.20 17:40:14)
Bati Avrupa sakin gayet, yaklasik 10 yildir hic kavga ya da tartismaya denk gelmedim, ustelik aktif arac kullaniyorum.

  • crown  (22.08.20 17:40:23)
Avustralya'da kirmizi isikta onceki arac hareket etmeze bile kornaya basmak dahi yasak. Bekleyeceksin. Kornaya basinca ceza yazan sistem o adami dövmene müsade eder mi?

  • icim urperiyor  (22.08.20 17:40:59)
kanada icin genelde sakin, korna bile cok nadir duyarsin. ama ayni zamanda muhite gore degisebilir, sakat muhitlerde bir iki defa arabadan inme noktasina geldim. aynisi amerika icin de gecerli diye dusunuyorum, nerelerde gezindigine bagli.

  • cooperr  (22.08.20 18:13:55)
ben bir sene fransa'da yaşadım bir korna bile duymadım. araç kullananlar da hep dikkatli ve kurallara riayet ediyorlardı.

internetten izlediğim kavga videoları rusya ve abd kaynaklı oluyor genelde.
  • biseysorcaktim  (22.08.20 18:36:30)
Rusya’da otomobil sigortaları kamerayı zorunlu tuttuğu için birçok arabada kamera var. Rus sayfaları takip ederseniz trafik kavgalarını, kazaları, sarhoşları falan çok görürsünüz.

  • pass  (22.08.20 19:12:10)
Ingiltere sikinti hem de cok sikinti, sebebi de malum. Sadece trafik olarak algilama genel olarak sokak ortami hakkinda fikir edinmek istiyorrsan : www.instagram.com

  • neck_and_neck  (22.08.20 19:36:58)
@neck malum olan sebep nedir?

Türkiye resmen bataklıkmış o zaman ya.
  • black mamba  (22.08.20 19:38:02)
3 yildir fransa'dayim 3 kere kornaya bastim, basmadim.
Hatta kornaya basma yetim kaybolmus. Bugun saga donulmeyecek yolda motorcu en soldan saga onume kirdi ulan ne oluyo oldum, sonra anaa kornaya basayim dedim.

Oyle garip bir ortamki sola donmeye calisan birine yol verdim, cami indirip tesekkur etti :) kısacası buralarda yol kavgasi, korna, kurallara uymama cok az.
  • logisticsmanager  (22.08.20 19:46:07)
6 senedir avustralya'dayim, toplasan 10 kere korna sesi duymusumdur.

  • baldur2  (22.08.20 21:47:25)
amerikadayim, bulundugum bolgede iki araba yol kavgasi yapinca olay yarisa evriliyor, yani arabadan inme degil de kufurlesme, el hareketi vs gibi sonra da hizlanip yolu almaya calismaca; dusununce cok masum geldi

  • tiredpanda  (23.08.20 01:14:42)
refah içinde yaşayan toplumlarda gerilim daha az olur haliyle. Türkiye'de insanların çok gergin olduğunu duyup, görüyorum.

4 yıldır Almanya'dayım. 3-4 kere kaza, 10 kere falan da korna sesi duymuşumdur. trafik dışında günlük hayatta da hiç kavgaya da denk gelmedim. zaten birine saldırmanın yüklü miktarda para cezası var diye biliyorum.
  • a man alone  (23.08.20 01:42:57)