YouTube 100k Aboneli tanıtım hesaplari

20 dakikalık tanıtım videoları çeken 100k hesaplı sayfalar video başına ne kadar kazanirlar?

Türkiye de ve ya Almanya da olmanın kazanca etkisi olur mu?

Kanal sahibinin nerede oldugunun kazanca bir etkisi direkt olarak olmaz. Dolayli etkisi ulkelerin vergi sistemleri farki ile olur.

Onemli olan izleyicilerin nerede oldugu. Gosterilecek reklami, dolayisiyla reklam gelirini izleyicinin lokasyonu belirler.
  • crown  (22.08.20 17:17:48)
araba videosu çeken onbinli rakamları bile görebilir, telefon reklamı yapan 1 telefon parasına da yapabilir. çok değişken bu. lokasyonun bir etkisi yok hedef kitleye göre değişir. anadilin gibi almanca biliyorsan buradan almanca bişeyler çekersen euro'dan dolayı paranın dibine vurabilirsin mesela

  • avatar is back  (22.08.20 17:26:40)
Eğer bahsettiğiniz youtube reklamları ise abone sayısının reklam gelirine doğrudan bir katkısı yok videonuzdan reklam izlendikçe kazanırsınız.
İzlenen ülkenin reklam gelirine katkısı var diye duymuştum avrupa amerika izleyince daha iyi paralar veriyormuş youtube.
Ama bu insanlar parayı genelde sponsor firmalardan kazanıyorlar. Eğer 100lık bir youtube kanalı 20dk sponsorlu tanıtım videosu çekecekse 3-4 bin rahat alır firmadan belki daha fazla.
Instada 1dk hikaye çeken 1milyonluk hesap 800 lira + ücretsiz ürün alıyor bu işlerde para var.
  • cilekli pasta  (22.08.20 17:32:26 ~ 17:36:16)