[]

Google Docs ile tez yazılır mı?

Macbook kullanıyorum, Pages veya Word kullanmıyorum. Makaleleri hep Google Docs ile yazmıştım. Peki baştan sona bir yüksek lisans tezi Google Docs ile yazılır mı?
 
Yazarsınız, formatı baskıda düzelttirirsiniz, size maddi bir yükü olabilir, genelde okul çevresindeki ozalitler bu düzenlemeyi yapar para karşılığı ama genelde kuruldan geri döner bir hata yaparlar, son teslim tarihine yakınsa yapmazlar, bazı baskıcılar ise hiç yapmaz. Okulunuzun vereceği bir format vardır baskı için satır aralığı, başlık aralıkları, girintiler vs. Onların hepsini docsla yapamazsınız, içindekiler tablosu bile zulüm olur.
Tabii enstitü ve okulunuza göre değişecek talepler.

  • kullanıcıadımbuolsun  (22.08.20 14:38:35) 
Ben de macbookta hallediyorum. Word de yüklü aslında ama docs kullanıyorum.

Satır aralığı, girintiler vs. docs üzerinden hallediliyor.

Başlıklara hiyerarşi atamasını normal kurulu word'e atıp halledersiniz.
  • armagan abanuz  (22.08.20 16:25:56) 
bir keresinde yazdığım 10 sayfa makale çöp olmuştu Chrome'ın çökmesiyle! Ben word online kullanıyordum ama.


  • spackinq  (22.08.20 18:01:50) 
spackinq'in dediğine ek bir şey...

docs.google.com zaten Google hesabınıza bağlı olarak neredeyse her tuş basımında dosyayı yedekliyor. O sebeple başınıza öyle bir şey gelmez docs üzerinde çalışırken.
  • armagan abanuz  (22.08.20 18:56:39) 
Öncelikle bağlı bulunduğunuz enstitünün tez yazım kılavuzuna bakmanızı salık veririm. Şayet tez yazımında latex formatı dahilse scientific work place de yazmanızı tavsiye ederim. Ben tezimi matematik alanında yazdığımdan çok da şık oldu.içendekiler kısmını word de yazdım. Sonra hepsini PDF formatında Adobe ile tek dosyaya dönüştürdüm. Siz sosyal bilimler alanında yazıyorsanız belki de Google doc işinizi kurtarabilir.


  • creedwar  (22.08.20 22:57:33) 
@armagan.. word'de de her yazdığımı kaydediyordu güvenerek başladığım iş felâketle sonuçlandı. İnan nasıl oldu ben de bilmiyorum. Chrome çökünce hiç üzülmedim nasıl olsa kayıtlı diye, tekrar açtığımda inanamadım, geriye sadece yazdığım ilk paragraf kalmıştı. 2 gün boyunca araştırıp yazdığım şey yok olunca psikolojim acayip bozulmuştu. Belki de Google'de işler daha yolunda gidiyordur ama gene de asla docs işine girmezdim. İnternetten word office Torrent'ini bulup kurmak en iyi çözüm oldu benim için. Size de öyle tavsiye ederim.


  • spackinq  (23.08.20 01:16:54) 
tez google docs'ta yazilir, eger cok ayrintili tablo grafik yapmayacaksaniz docs word'un yaptigi herseyi yapiyor.

farklı sebeplerle word'de yazdigim belgelerimi kaybettim, açamadim, baştan yazmak zoruna kaldim. artik herseyi google docs ta yaziyorum.
  • proteus  (23.08.20 01:34:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.