Swift, hangisini seçmeli

Yurtdışına para transferi yapacağım kurum bana swift kodu gönderdi.
İnternet bankaciligindan girdiğimde kodu, resimdeki gibi birsuru secenek çıkıyor.
Para transferi yapacağım kuruma sorduğumda bankamla görüşmem gerektiğini, onların bilmediğini söylediler.
Banka da onlara sorman gerek diyor anlamadım yani.

Rastgele birini seçince de hesap numarasi ve kurum adına gonderebiliyorum (denemedim ama işlemde son basamağa gelebiliyorum).

Eğer ilgisi varsa okul başvurusu için para göndereceğim.

Bunlardan birini secmem neyi farkettiriyor?

abd'deki bankanın şubeleri bunlar CHASUS33 e gönderin gitsin onlar şubeyi bulur.

  • atacaksinfinke  (21.08.20 11:46:42)
Evet de işte Swift kodu chasus33, onu seçince bunlar çıkıyor. Ne bileyim öyle yapicam da masraf vs. farkeder mi öğrenmem lazım net bir şekilde, başvuru ücreti ufak bir meblağ da sonra okulun yıllık ücretini göndereceğim.

  • encokbenisevinnolur  (21.08.20 11:50:45)
Bunlar bankanın şubeleri. Okulun size hangi şubeye göndermeniz gerektiğini söylemesi gerekirdi. Türkiye’deki banka bunu bilemez. Hiç cevap alamazsanız chasus33xxx yazın. Genel müdürlük swifti.
Siz gönderirken bir şey değişmez ama karşı taraftan ödemeyi alacak kişi komisyon öder kendi şubelerine göndermezseniz parayı.

  • irene  (21.08.20 16:52:04)
Bankalar genelde swift icin merkez kodunu kullaniyorlar. (ornekbankxxx) Merkeze yollarsaniz ve kalan her seyi dogru yazarsaniz hedefe ulasir.

  • cleric  (21.08.20 18:01:59)