[]

Kiraya çıkarken boş tahliye taahhütnamesi imzalamak

Bir yıldır kiradayım, sözleşme uzatacağım. Geçen yıl da kiraya başlarken tarih kısmı boş tahliye taahhütnamesi imzalamıştım. Bu yıl yine aynı evrak ve tarih boş. "...... Aşağıdaki tarihte boşaltacağımı kabul ederim-imza" şeklinde. Bunu imzalıyoruz ama hükmü var mı?
 
var. açık senet misali. malik istediği zaman boşaltacaksın. makbulü "yazılı, sözlü bildirim halinde en geç 3 halinde boşaltacağını kabul eder" şeklinde olsaydı iyi olurdu. ben genelde 6 ay yazıyorum. 8. ayda bildirdim en geç gelecek yılın 2. ayında boşaltır diye. amaç genelde memnun kalmazsanız kiracıdan çıkarmak kolay olsun. bir de elinde böyle bir kağıt olursa kiracı daha dikkatli olur düşüncesi. iyi bir şey midir hayır. ne yazık ki memleketimizin insanı sorunlu. kiracısı da mal sahibi de. herkes kendini bir şekilde sağlama alma derdinde.


  • phonex  (20.08.20 20:51:40) 
Kira başlarken imzalanan tahliye taahhütnamesi geçersiz diye biliyorum hukuken. Tarihi sonra atınca anca bilirkişi incelemesi ile çıkar gerçek diye düşünüyorum.


  • Topalordek  (20.08.20 22:47:20) 
Bize de imzalatmak istenmişti, imzalamıyoruz, dedik. Herkes imzalıyor, ben de imzaladım işyerim için dedi ev sahibi, "o sizin mallığınız" dedik. Yok tam öyle demedik de ona getirdik. Sonuçta imzalamadan da oluyormuş :) Oturduk evinde bir güzel.


  • burfak  (21.08.20 15:46:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.