[]

En sevdiğiniz Eric Rohmer filmleri?

Merhaba arkadaşlar

Bu aralar Rohmer filmlerine sardım. Altı ahlak hikayesi serisini izledim. Yönetmenin film anlayışı, edindiği dert bayagi ilgimi çekti. Kadın erkek ilişkilerindeki ahlak anlayışı ve ikilemlerini kitap okuyormuş gibi bir his bırakan anlatım tekniği ile işlemesi çok hoşuma gitti.

Altı ahlak hikayesi serisinde en çok beğendiğim filmler:
La collectionneuse
Ma nuit chez maud
l'amour l'après-midi oldu

Yönetmenin varsa sevdiğiniz başka filmleri önerirseniz çok mutlu olurum. Ya da Rohmer seven bu yönetmeni/ bu filmi de sever dediğiniz öneriler de çok makbule geçer.

Cevaplar için çok teşekkür ederim şimdiden.

 
(bkz: pauline a la plage)
(bkz: conte d'ete)

şimdi bergman'ın sommaren med monika isimli filmi geldi karşıma twitter'da. bir bergman filminin rohmer seven için tavsiye edilmesi garip olsa da bence de bu da bir miktar o tarz bi filmdi. sinirimi bozmuştu diye hatırlıyorum bir yandan.
  • tepedeki psychedelic adam  (20.08.20 20:28:00 ~ 21:15:43) 
aslında kendisi için fransız yeni dalgacılarına ters derler ama sadece biçimsel olarak sanırım. ben onun filmlerini godard'ın filmlerinden konu olarak çok ayıramıyorum. ya da traffaut. hepsi benzer geliyor.


  • bohr atom modeli  (20.08.20 21:07:04 ~ 21:07:19) 
Mevsimler serisini puanlamak gerekirse, conte de printemps, conte d’ete, conte d’hiver, conte d’automne diyebiliriz ama genel olarak hepsini begendim cok cok iyiydi bence. Onun disinda l’ami de mon ami’yi begendim. Sonrasinda izlediklerim arasinda sirasiyla Pauline a La Plage, The Green Ray, My Night at Maud’s, La Collectionneuse . Son ikisini ozellikle en az begendim diyebiliriz.

Ilk dortlemeyi izleidkten sonra ben de cok benzer yonetmen aramistim ama hicbiri ayni tadi vermedi.
  • yuzır  (20.08.20 22:30:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.