[]

amerika'daki türk toplulukları

atatürkçü, seküler türklerin bir araya geldiği topluluklar, organizasyonlar var mıdır?
 
@xportant; diaspora deniyor buna. insan yabancı bir ülkeye gittiğinde kendi vatandaşlarından niye vebalı gibi kaçmak ister ki?


  • antikadimag  (20.08.20 17:10:19) 
ABD dediğiniz yer altı saat dilimine yayılmış olduğundan eyalet bilgisi vermek daha faydalı cevaplar almanızı sağlayabilir.


  • kobuzchu kiz  (20.08.20 17:16:12) 
@kobuzchu kız; midwest


  • antikadimag  (20.08.20 17:36:41 ~ 17:49:40) 
Kesinlikle vardır. Sizin eyaletinizde çıkan Türkçe yayınlara, online gazete arşivlerine bakın derim. Üniversitede iseniz, üniversitelerin grupları var.

Yurtdışındaki Türkler denilince bizim aklımıza hala şalvarıyla Brüksel gettolarında gezen amcalar ve dönerciler geliyor, ama Kuzey Amerika'da, Japonya'da işler öyle değil. Diaspora maalesef Avrupa Türkleri'nde, özellikle aktif politikada çok zayıf kalmaları nedeniyle oluşamıyor.
  • buf-e kür  (20.08.20 18:47:09) 
The Amerikan Turkish Society var, bayagi eski bir topluluk. Yonetim kurulunda agir toplar var, NYC merkezli olmasi lazim.


  • cooperr  (20.08.20 19:39:31) 
Aman bari abd de turklere bulasma derim, bol bol cok degisik kulturlerden arkadas edin, turkler tr de kalsin


  • gunes123  (20.08.20 20:39:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.