Kız ismi

Selam duyuru ailesi , 2 ay sonra kızımız doğacak hala bir isim belirleyemedik , kısa ve çok anlamsız olmayan isimler arıyoruz , seçenekler arasında
inci , ipek , naz , ada
Gibi isimler var .ama hiçbirisi içime sinmiyor tam olarak , var mı bir
Öneriniz , çocuğum olsa koyarım dediğiniz isim ??

Defne, doga, zeynep ilk 3’um

  • bradshaw  (20.08.20 12:19:02)
Pek kisa degil ama sevdigim bir isim; Melodi

  • harmonikhakaret  (20.08.20 12:19:37)
su olabilir mi, daha kısası yok.

  • habarbey  (20.08.20 12:23:04)
Bence absürt isimlere girmeye gerek yok açık ve net anlamı olsun, türkçe karakter olmasın maks 2 hece olsun, tek kelime olsun, duyunca yüzü gülümseten güzel anıları hatırlatan isimlerden olsun.

Deniz güzel, olur da isim babası olursam söyleyin mutlaka bi hediye alır gönderirim :)

bir de soyadınız önemli, adsoyad yanyana gelince saçma sapan yerlere varmasın konu, derin adını koyunca mesela soyadın da "kuyu"ysa
"Derin Kuyu" gibi
  • erty_ksk  (20.08.20 12:23:12)
@habarbey Su’lı ve nur’lu isimlere sıcak bakamıyorum,
@bradshaw 3 isimde ailemizde var
@erty_ksk deniz çok güzel ama eşim istemiyor sanırım onu da absürt isim olmasın diye uğraşıyoruz vallahi ;)
@harmonikhakaret melodi değişikmiş gerçekten
  • proustun bir aski  (20.08.20 12:26:59)
Ece :)
Edit: kendi çocuğum olsa koyamam ama en güzel kız ismidir.

  • pati  (20.08.20 12:28:41 ~ 12:29:11)
öykü
beste
nehir
yonca
ekin
  • sir gawain  (20.08.20 12:30:45)
Deniz, Nehir, Nil, Yağmur, Defne çok güzel isimler bence. Sizin düşündüklerinizden Ada’yı beğendim sadece.

  • ms brownstone  (20.08.20 12:39:50)
esin

  • foolrules  (20.08.20 12:42:52)
Bilge

  • luluki  (20.08.20 12:44:04)
güneş, nil, eylül ve içinde ay geçen isimleri beğeniyorum ayzıt güzel geliyor. Ya da bir yıldızın ismi, ya da bir çiçek ismi koyabilirdim çocuğum olsa

  • Mossy  (20.08.20 12:45:20)
Mutlaka iki isim koyun, böylece ergenlikte ve yetişkinlikte kendisi için kullanacağı ismi seçme şansı olur.

Bu iki isim fonetik olarak birbirine uysun, hatta soy isimle de mutlaka uyumlu olsun.

Kimsede olmayan farklı bir isim bulalım diye abidik gubidik bir isim koymayın.

O bebeğin bir gün yetişkin olacağını unutmayın, hep bebek kalacakmış gibi isimler koymayın.

Verdiğiniz 4 isim de biribirine uygun, mesela;

inci naz
ipek naz
ipek inci
inci ada

gibi iki isimler olabilir, ama soy isimin de fonetiği önemli.
  • John Bloor  (20.08.20 12:45:55)
bir arkadaşımın ismi "nice". çok seviyorum. hem yurt dışında vs zorluk yaşamaz hem de böyle fonetiği güzel geliyor, akılda kalıcı. kıza kimse ikinci kez adını sormuyordu.

  • muslugubozukhayrat  (20.08.20 12:48:05)
biz de kiz isimlerine yogunlastigimiz donemde cok isim dusunduk bana en yakin gelenler sirasiyla ipek, melis ve gunes oldu. ipek sizin de dusunduklerinizin icindeymis melis de cok guzel bir isim diye dusunuyorum. gunes anlam ve fonetik olarak cok begendigim bir isim olsa da icerdigi ü ve ş'den dolayi mesafeliydim kendisine. sonra zaten erkek olacagini ogrenip kiz ismi dusunmeyi biraktik :) erkek ismi de bulabilmis degiliz gerci hala dusunuyoruz biz de bakalim :) cok tebrikler ayrica saglikla dogsunlar da alalim kucagimiza.

  • in vino veritas  (20.08.20 12:54:46)
Cevaplar için çok teşekkürler , defne veya nil koyabilirdik ama gerçekten çok fazla var . Çocuk okula başladığında 5 kişiden 3 ü defne veya nil olacak herhalde.eylül ‘ü çok seviyprım ama ekim’de doğacak diye eşimi ikna edemiyorum her şeye bir kılıf buluyor ;) ipek diyorum yok saten diyor , duru diyorum yok hacı şakir diyor

  • proustun bir aski  (20.08.20 13:01:56)
@in vino veritas melis gerçekten güzel , erkek ismi daha zor bence de size de kolay gelsin , sağlıjla gelsinler , isimleriyle yaşasınlar ;)

  • proustun bir aski  (20.08.20 13:03:15)
defne ya da yaprak

  • cccbehzatccc  (20.08.20 13:18:48)
cok tesekkurler evet cok zor gercekten :( umarim guzel, icimize sinen birer isim bulabiliriz hep birlikte :)

  • in vino veritas  (20.08.20 13:30:23 ~ 13:31:07)
İpek
Deniz
İnci
Neva
Neşe
Eda

Kısa ve anlamlı isimleri çok seviyorum. Kızımın ismi kesinlikle bunlardan biri olacak. Zeynep ama rica ederim koymayın. Melodi falan da sevmediğim insanlarda duyduğum için antipatik geliyor bana. Selin, Güliz, Sinem, Gülin isimlerini de severim ama bu isimli tanıdıklarım olduğu için düşünmüyorum. Yakın çevrede ve geçmişte tanıdığım isimleri tercih etmeme taraftarıyım.

edit: Gülru ismini de çok severim. Güllerin savaşı team.
edit 2: İki isim koymayın. İki isimli olup da memnun olan bir arkadaşım/tanıdığım yok. İsim insanın karakterini ve kaderini etkiliyor, buna inanıyorum hep. Sağlıcakla doğsun da büyüsün minnoş kızınız. :)
  • Hallegadola  (20.08.20 13:52:55 ~ 14:06:29)
ben kesin deniz koyardım çocuğumun ismini

  • aquarium  (20.08.20 14:00:28)
azize
ferah
ışık
gülce
  • kullanıcı adı  (20.08.20 14:42:50)
ela
duru
leyla
  • not dark yet  (20.08.20 15:10:28)
nil, mila, ışıl

  • reanarchy  (20.08.20 15:46:38)
Ece
Ama ilerde güzel kız olma ihtimali düşük kızlara da lütfen Ece ismini koymayalım.

  • etki  (20.08.20 16:07:26 ~ 16:12:45)
@etki'ye katılıyorum :)

  • pati  (20.08.20 16:20:33)
@etki sen de haklısın , annesi güzel o da güzel olur bence ;) ama bi arkadaşımız da kızına koydu o yüzden koymayı düşünmüyorum ece yi

  • proustun bir aski  (20.08.20 16:29:00)
Cansu
Lale
Lal
Yeşim
Özge
Ezgi
Berna
Seda
Eda
Mine

Türkce karaktersiz olsun diye bir sey dusubmeyin, turkce karakter olmasa da o ismin yabanci isim oldugu anlasilacak, soyad da var hem.
Herkes biraz ugrastiktan sonra turkce karakterli ismi telaffuz edip yazabiliyor.
Benim turkiye’de soyadimi dogru soyleyebilen ve yazan yok ama yurtdisinda yasiyorum, herkes bir kez soyledikten sonra harika telaffuz ediyor ve dahi yazabiliyor
  • kuehles blondes  (20.08.20 16:29:08)
Defne ve Deniz olamayacaksa, Eda, Ada, Pınar ve Güneş diyorum.

  • legolasin son oku  (20.08.20 17:11:44)
Umay

  • neskafefincanindaturkkahvesi  (20.08.20 17:37:30)
Doğa
Asya
Beril

Çok sevdiğim isimler. Rahatlatıcı ve duru bir his veriyorlar bana. İsim seçmek zor iş, başarılar:)
  • kostüm çok güzel prenses misiniz  (20.08.20 17:40:13)
Ekin
Doga
Nisan
Ege
  • invictae  (20.08.20 17:44:26)
isim için fikir veremeyeceğim ama bizim eşimle yaptığımız taktiği anlatayım, belki sizin de kafanıza yatarsa bunu uygulayabilirsiniz isim seçerken.

önce eşlerden her biri belirli sayıda isim buluyor 10'ar 20'şer vs. daha sonra bunların hepsini küçük kağıtlara yazıyorsunuz, daha sonra doğuma kadar belirli günlerde bir masaya oturup bütün isimleri masaya yatırıyorsunuz, yine herkes belirli sayıda ismi listeden çıkarıyor mesela her seferinde 2'şer isim. ama ismi çıkarırken neden o isimleri istemediğini mantıklı bir şekilde belirtmek zorunda, en sona üzerinde hem fikir olduğunuz isim kalıyor. biz bu yöntemle belirledik bebeğimizin ismini. hem eğlenceliydi hem de isimler üzerinde düşünme fırsatınız oluyor işi sürece yayarak.

Allah analı babalı büyütsün, sağlıkla büyüsün inşallah. tebrikler...
  • benim de soyleyeceklerim var  (21.08.20 00:12:36)
Lila, Duru, İrem, Mavi, Rüya

:)
  • batlegolas  (21.08.20 04:59:45)
ben kizim olsa "su" koyacaktim kesin, hayirli olsun.

  • cooperr  (21.08.20 07:16:44)
Leyla, Bilge, Umay, Yekta, Rana

  • SiyamkedisiZorro  (21.08.20 09:56:11)
Ece , eda , ela , esra ,

  • atacaksinfinke  (21.08.20 11:49:58)
Farklı bir isim tavsiye ederim

Erva.
  • put it in your appropriate place  (21.08.20 11:52:05)
bizim oldu, inci koyduk adını :)

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (21.08.20 12:46:57)