bogaz agrisi sikayeti vs. corona

bogaz agrisi sikayetiyle ve tabii ki corona mi oldum endisesiyle doktora giden birini doktor muayene edip faranjit teshisi koyuyor ama icin rahatlasin bi de akciger filmi cekelim diyor. bu durumda corona yoktur diyebilir miyiz? akciger testinin sonucunda corona cikma ihtimali hala var midir faranjit demisse doktor?

Yol yanlış, covid-19 da BT(tomo) ile sürüntü testi sonucuna göre teşhis koyuluyor. Örnek; Benim kan ve röntgen temiz çıktı fakat tomogrofide buzlu cam görüldü akabinde doktor sürüntü testi istedi ve sonuç pozitif geldi.

Sorunuzun cevabı; akciğer filmi sonucuna göre covid çıkma ihtimali vardır yada yoktur demek sağlıklı olmuyor.
  • kanlakarisikyagmur  (20.08.20 12:29:07)
yani o kiside hala corona olma ihtimali var midir? teshis faranjitmis cunku, coronayla karistirilabilir mi ki?

  • in vino veritas  (20.08.20 12:42:40)
biz işyerinde test olduk. benim boğazım ağrıyordu o günlerde. sürüntü negatif çıktı, tahlillerde de enfeksiyon çıkmayınca (CRP ve bir kaç değer daha), üşütmüşsündür denildi. sağlık ekibi kan vb. alıp doktor gelmediği için boğazıma falan bakılmadı. biraz daha devam etse (öksürük vb.) film çektirecektim.
örnek olması bakımından anlattım. faranjit diyen aslında kanda enfeksiyona baksaydı iyi olabilirmiş.

  • nzessia  (20.08.20 12:58:54)
enfeksiyon testi nasil yapildi, faranjit teshisini koyan neye gore koydu bilmiyorum aslinda, onu bir ogreneyim. peki suruntu testi ve tomografi sonuclari ne kadar surede cikiyor acaba?

  • in vino veritas  (20.08.20 13:33:55)