[]

erdoğan ne müjdesi verecek?

gündemden uzağım. kimsenin bildiği yok ama konusu ne etrafında? gaz petrol gibi bişey mi yoksa siyasi bişey mi?
 
karadeniz'de petrol veya doğalgaz bulduk diyecekmiş. malum her sene buluyorlar.


  • scudman1  (19.08.20 21:46:59) 
ekşide hala "enerji bağımlılığımız yok olacak bütçe için iyi" falan diyorlar. kafayı yiyeceğim. sanki euronun 8,8 olmasının tek nedeni enerjiyi dışarıdan alıyor olmamız. hayır sanki yüz yıldır kendi kendimize yetiyorduk da son on yıldır dışarıdan almışız gibi. teallam.


  • bohr atom modeli  (19.08.20 21:59:16) 
üç ihtimal var. ya petrol bulundu, ya doğalgaz bulundu ya da kanal istanbul'a başlıyoruz diyecek. vatandaşı zerre ilgilendirmeyen konular. çomarları coşturacaklar herhalde. arada yapmak gerekiyor.


  • sir gawain  (19.08.20 22:13:12 ~ 22:14:12) 
türkiye karadeniz'de enerji kaynağı keşfetti
türkiye'nin ithal ettiği doğalgaz miktarı yaklaşık 55 milyar metre küp.
türkiye'nin ürettiği doğalgaz miktarı yaklaşık 0.4 milyon metre küp.
link
karadenizde bulunacak doğalgaz miktarı 1-2 milyar metre küp olabilir.
bu da ancak dişimizin kovuğunu doldurur.
fakat başımızdaki hükümet, sanki rusya'dan fazla gaz çıkaracağımızı düşündürtecek açıklamalarıyla kutlu, müjdeli haberlerle, 1-2 hafta daha oyalanır.
bkz. gaz çıkarmak

eksisozluk.com
  • ankarakecisi  (19.08.20 22:24:12) 
Gercek hayatta etrafinda hic sana iki gun sonra mujde verecegim diyen biri var mi?


  • dunal  (19.08.20 22:32:49) 
Hayaller petrol gerçekler kanal İstanbul


  • Hallegadola  (19.08.20 23:42:20) 
Yeni bir Yer altı kaynağının bulundu ğu haberinin verilemesi ihtimali yüksek görünüyor. Ama ne duyarsak duyalım onu ikiye ya da üçe çarpmak gerekiyor. Sadece
90larda sanki meydan muharebesi kazanmışsız gibi tvlerde ara ara haberleri olan ve Ege'deki yunanlarla yapılan göstermelik it dalaşlarıyla yetinmek olmazdı.
Gelişen ve değişen dünyada, enerjiye sahip olanların kuralları geçerli oluyor.

Yine bir zamanlar Yunanların kendi kıyılarından göremediği ama bizim kıyılarımızdan yüzerek bile ulaşabilecek mesafede olan ve her nasılsa onların elinde kalan adalarımıza bile bayrağımız dikilecektir. Sırasıyla .
Akdeniz'e mavi vatan denildiyse, bu sadece sularla sınırlı kalamaz.

Ayrıca bir zamanlar bize adeta Türkiye'nin dengi gibiymiş gösterilen Yunanlıların, bizden ne kadar çekindiğini ve ne derece yalnız olduklarını, Türkiye'nin Akdeniz'de ne yapmak istediğini yine onların tvlerinden yapılan alıntılarla Türkçe alt yazılı olarak
Wights of Salem kanalından izleyebilirsiniz .
  • Erva  (20.08.20 09:29:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.