Dolabın kapağını ters montaj ettirsek sorun olmaz değil mi?

Koçtaş mağazasından banyo dolabı almıştım, ürünün görseli internette soldan sağdan açmalı gözükse de gerçekte sağdan sola açmalı. Koçtaş montaj ekibi gelince aksi istikamette dolabın menteşelerini yaparlar mı?

Aldığım dolap bu:
www.koctas.com.tr

açıklamalarında şu yazıyor.

Kapak Yönü Sol

ama yapamazlar, niye yapamazlar, sapın yerini değiştirmek için delik delmeleri gerekir, menteşeler belki gömme menteşedir, freze ile kanal açılması gerekabilir, montaj yaparken sağlıklı olmaz. bi sürü iş yani. sonra menteşenin söküldüğü, sapın söküldüğü yerler delik kalır, boyası bozulur.
  • hem şişko hem deli  (19.08.20 11:56:12 ~ 12:00:40)
Ama görselde öyle

  • faraton  (19.08.20 11:59:12)
siteye girip özellikle baktım, petra serisinde hepsine sol diye yazmışlar, dedim ki sol yazmışlarsa acaba sağı da var mı? enteresan olan yok :)

sağ ve sola montaj olayı binde 1 ihtimal. sen istersen olmayacaksa hiç riske girme, gelmeden ara konuş iade et veya bilgi al.
  • hem şişko hem deli  (19.08.20 12:01:07 ~ 12:01:42)
Kulplar takılmamış olsaydı sorun olmazdı, kulpları diğer tarafa yeniden takarsan eski yerinde delikler kalır, sorun olmazsa olur.

  • John Bloor  (19.08.20 12:10:20)
belki kulplar montaj ekibi gelince delinir. Ne zor işler. Anladığım kadarıyla gömme menteşe yoksa bizim iş kolayca halloluyor.

  • faraton  (19.08.20 12:13:44 ~ 12:15:20)
menteşeler ve kapak sapları için hazır açılmış vida yerleri vardır.

menteşeler problem yaratmaz ama kapak sapları problem yaratır. sap ortada olsa problem değil ama alt kapakta üstte olan sap, yön değiştirince en altta kalacak, üst kapakta en altta olan sap, yön değiştirince en üstte kalacak.
  • co2s2  (19.08.20 12:15:03)
@co2s2

Bunu düşünmüştüm ve hiç sorun değil. Çünkü yer o kadar dar ki kapak yönü yanlış açılsın umrumda değil.
  • faraton  (19.08.20 12:17:51 ~ 12:19:00)
Arkadaşlar sorunsuzca halledildi. Bilgi amaçlı yazıyorum belki ilerde aynı sorun yaşayanlar olur diye; adam alt kapağı üste, üst kapağı alta taktı halledildi.yani sadece dolabın çatı kapağı alta geldi ve dolap kapakları istediğim gibi oldu. özetle böyle bir sorun sorunsuzca hallediliyor. menteşeler falan fotoda görüldüğü gibi fabrika çıkışı bozulma olmadı.

  • faraton  (27.08.20 15:38:11)