Yatirim mevzusu

aslinda sacma bir is yaptim da. ne yapacagimi da bilmedigimden.
200 bin lirayi vadeliye koydum. 46 gun sonunda 1750 ye yakin faiz getirecek.
dolar altin almaya niyetlendim. epeyce bir vergi alindigini gordum. o yuzden ona niyetlenemedim.
su an calisiyorum. 200 binin ustune koyacagim elbette.
ama bundan sonrasi icin ne yapayim? mevla az biraz yuksek olunca yonetemedigimi farkettim.

hiçbir şey yapılamayınca her ay altın alınıp kenara atılır normalde. online bankacılık yoluyla altını alıp atın kenara ay ay. elinizdeki parayı da ben olsam 3e bölüp bankada tutardım ama vergi sizin tadınızı kaçırıyorsa onu da tl faizinde tutup hiç ellemeyin isterseniz.

  • golgi aygıtı  (18.08.20 15:20:50)
gümüşü bi araştırın derim. bizim arkadaşlardan biri önceden altın alırdı şimdi gümüş kovalıyor. bayağı da kar ediyor. YTD

  • matilda  (18.08.20 15:22:35 ~ 15:22:44)
faiz oranları çok düşük, siz hepten düşük anlaşmışsınız. hangi banka o bilmiyorum ama enpara net 2229 tl faiz veriyor 46 gün sonunda

kısa vadeli düşünüyorsanız tamam ama uzun vade elinizde tutacaksanız bu faiz oranları ile işiniz zor....
  • dafuq  (18.08.20 15:46:23)
200 bin ile 10 gün önce 450’den altın alsan 444,444 gram alirdin. bugün 475 den bozsan 211 bin. hadi 2 bini vergi olsun 9 bin 10 günde. tabi kimse bilemez bunu düşedebilirdi ama değer kaybını sen hesapla.

vergi olmaması için borsada altına endeksli kağıtlar vardı galiba ziraat bankasının bi araştırabilirsin. bu devirde paramı kesinlikle faizde tutmam. ytd.
  • garavel  (18.08.20 15:59:43)
Dengeli fon alabilirsiniz. hatta paranızı bir kaç fona bölup alirsaniz risk de dağılmış olur.

  • biseysorcaktim  (18.08.20 18:45:04 ~ 20:10:20)
enflasyon 11,7, faizin bunun altındaysa reel getirin eksidedir. faizin de sanırım yüzde 8.

  • silver apple  (18.08.20 19:15:57)