sakal uzatanlar

sakalınıza bakım yapıyor musunuz? rutinleriniz neler?

hayır.
ne bakımı yav bir de onla mı uğraşacam :) büyürse büyür durursa da durur kendi bileceği iş. öyle kendi halinde takılıyorlar işte.
sıcak olursa kesiyorum başka bişi yok.
  • turbo sadık  (18.08.20 13:01:04)
Tariyorum sürekli. Daha temiz ve güzel güzel görünüyor.
Bir de sakal serumu var ama bir süredir kullanmayı unuttum. Etkisi oluyor mu olmuyur mu karar verecek kadar uzun kullanmadım.

  • biseysorcaktim  (18.08.20 13:21:42)
askere gidince komple kesmek zorunda kaldım ama onun öncesinde 5 yıllık uzun sakal deneyimim oldu.

her şeyden önce temizliğine dikkat etmen gerekiyor, sen farkına varmıyor olabilirsin ama sakal kokuyor o yüzden neredeyse her gün yıkamalısın. yazın her gün duş aldığın için sorun olmuyor.

kiehl's sakal ürünlerine bakabilirsin.

ben insights besleyici sakal yağı kullanıyordum,
www.amazon.co.uk

ayrıca dr k soap company'nin sakal toniklerini ve sakal sabunlarını kullanıyordum.
www.drksoap.com

mutlaka bir sakal fırçası ve sakal tarağın olmalı.
www.dhresource.com

bir de dışarı çıkarken düzleştirmek, şekillendirmek ve güzel kokmasını sağlamak için reuzel'in pomade'larını kullanıyordum.

www.reuzel.com
  • aziz dostum jack  (18.08.20 13:47:49 ~ 13:49:46)
benimki sakal uzatmak değil sakal kesmemek olduğu için bir şey yapmıyorum

  • argent dawn  (18.08.20 13:56:22)
sırf üşengeçliğinden dolayı sakallarını kesmeyen ya da berbere gitmeyen biri olarak bakım yapma fikri, sakalları kesmekten daha korkutucu bence. eğer bakım yapmam gerekseydi üşenip sakalları kesmekle sonuçlanırdı muhtemelen.

yaklaşık olarak 45 günde bir kez sakallarımı makine ile dümdüz 3 numara yapıyorum. berbere pandemi başladığı ilk günden beri gitmedim ne saç ne de sakal için. saçlarımı da 2-3 ayda bir evde 3 numara yapıyorum.
  • reanarchy  (18.08.20 14:18:39)