[]

iş dünyasında, o alanla ilgili profesyonel dili bilmemeye nedir?

mesela pazarlama departmanına giricem. bu alanla ilgtili teknik terimleri, profesyonel iş akışında kullanılan kelime ve tanımları bilmiyorum . (günlük hayatta kullandığımız değil.)

Biraz da süreçleri bilmiyorum mesela konkur gibi bir kelimeyi ve süreçlerine tam hakim değilim.

Bu bilgisizliğimi pazarlama direktörüne söyleyeceğim.

Ben neyi bilmiyorum? :)

not: tuhaf bir şekilde 'konjektürü' bilmiyorum demek geliyor içimden tabi alakası yok...

 
sektorel jargona tam olarak hakim degilim de illa bir sey diyeceksen. Is iste ogreniliyor, ogrenilir zamanla


  • neverletyougodown  (17.08.20 21:12:01) 
jargon


  • antikadimag  (17.08.20 21:33:08) 
Terimler ve jargon diyebilirsiniz. Ama enside edilecek bir durum degil, benim yaptigim iste sirkette calismayan birisinin terimleri bilmesi mumkun degil mesela, ise basladiktan sonra ogreniliyor.


  • crown  (17.08.20 21:34:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.