Yapılan işi ücretlendirmek (internet sitesi)

Bir yakınım seneler önce yaptırdığı internet sitesi için destek alamıyormuş, yapan firma her sene "yenileme parası" adı altında 900 lirasını alıp işine baktığı için benden yardım istedi. Wordpress tabanlı bir site yaptım ben de kendi yeteneğim elverdiğince. Ödeme yapacaklar ama ne kadar istemem gerektiği konusunda arada kaldım.

Yaptığım işler şu şekilde:
Webmaster siteyi devretmediği için nic.tr'ye dilekçe yazıp domainin kontrolünü alma
Biraz editlenmiş hazır tema üzerine mobil uyumlu site
E-ticaret plugini ile ürün kataloğu (satın alma vb. yok, sadece panelden kendi başlarına ürün ekleyebilecekleri bir katalog)
100 kadar ürün girişi
Google maps işletme sayfalarının devralınması, yönetimi (senelerdir işletmeleri kapalı gözüküyor)
Outlook kurulumu

Biraz da fotoğrafçılık yaptım, 15-20 tane ürünlerinin fotoğrafı yokmuş.

Şimdi böyle yazınca kulağa dolu geliyor ama hiç ticari olarak yapmadım bu işi, amatörüm ve yaptığım işe ilk defa para alacağım. 2-3 bin lira uygun mu sizce?

Calıstıgın saatleri hesapla
8 e böl
Çıkan sonuç x 1000tl iste

(her iş günü için 1000tl oluyor bu)
  • Corc  (16.08.20 19:22:59)
Ben freelance işler için şu formülü kullanıyorum:

(gündüz işimdeki saatlik ücretim) x 1,5 x (toplam çalışma sürem).

Gündüz işinde saatlik ücretim 100 liraysa ve işi yapmam 10 saat sürdüyse 1500 lira istiyorum yani.
  • plutongezegendegilmi  (16.08.20 19:30:53 ~ 20:20:38)
Ben freelance'lerde saatliğe döndüm. Yıllardır hiç kimse design-freeze yapamadığı gibi doğru düzgün tasarım da kolay kolay gelmiyor. Hover state'i, animasyonu, doğru düzgün responsive kırılımı.... Kurumsalı, kamusu, ajansı, özeli... O yüzden ne kadar iş o kadar para.

  • pass  (16.08.20 19:55:22 ~ 19:58:46)
bu tür siteleri çok yaptırdım, dışarda birine yaptırsa ortalama 2500-3000 tl verir. akraba indirimi yapıp 2000tl alsan yeter. yıllık hostingini de sen yönetirsin. her yıl 300 tl de hosting parası alırsın, sabit gelir olur sana.

  • walter white kilikli  (16.08.20 21:37:57)