[]

Dolandırıcılık hk.

Merhaba,
Bir forum sitesinden uçak bileti için birisiyle anlaştım, kendisine ücreti gönderdim fakat kendisi oyalayıp duruyor muhtemelen dolandırıldım. Ücreti yollarken açıklama kısmına bilet ücreti yazdım, gerekli whatsapp görüşmeleri ve forumdaki yazışmalar mevcut. Bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunsam sonuç alabilir miyim?

Teşekkürler

 
alırsın. forum sitesi yerli olduğu için savcılıktan talep gelince ip bilgisi paylaşmak zorunda. o ip bilgisi üzerinden şahsa ulaşılır. dolandırıcılıktan dava açılır. ancak bunların hepsi belki bir seneyi bulur. hemen başla.


  • tavish11  (16.08.20 14:05:50) 
Ne yazıkki alamazsınız.


  • sorularimicinfeykhesap  (16.08.20 14:11:23) 
sonuc alirsin, ama 4-5 yil surebilir.


  • müptezel dostoyevski  (16.08.20 15:06:36) 
bir dahaki sefere ödeme gönderirken orada e-ticaret yazıyor onu seçerek gönderin

sonrasında bankayı arayıp parayı isteyin sonucta ticaret yapıyorsun paranı vermesede banka hesabını bloke ederler

hakem heyetine giderek zaman kaybetmeden talep oluşturun yada savcılıktan suc duyurusu daha iyi sonuç verir.
  • sivrisinek  (16.08.20 15:25:36) 
Kaç gün oldu. Eğer 2-3 gün oldu ise erken. Yok 10 günü geçti ise kanıtlarınız ile Savcılığa başvurun.

Ortada hileli davranış var ve dolandırıcılık suçu oluşmuş durumda. Sonuçta mantıklı hiç kimse o kadar ufak bir para için dolandırıcılık suçu işlemiş olmaya razı gelmez. Muhtemelen savcı ilk önce ifadesini alır uzlaşmaya gönderir adam da verir paranızı işin ciddiyetini anlayınca.

Siz anlaşsanızda Kamu davasıda açabilir savcı tabii.
  • ihanet kac kisilik  (16.08.20 18:25:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.